Výzdoba stěny v dětském pokoji

0
55
Reklama

Rádi byste vyzdobili dětem stěny v jejich dětském království a nevíte jak? Máme pár nápadů, které by vám mohly pomoci. Protože všechny děti jsou rozdílné, měli byste zvolit takovou dekoraci, která se jim bude líbit a budou se cítit příjemně.

Barva stěny – zvolit byste měli světlé barvy, jako je například zelená, žlutá, růžová nebo pastelové barvy. Oblíbené jsou i kombinace barev nebo odstínů. Neváhejte se také zeptat samotných dětí na názor.

Malířské šablony – jsou další možností, jak efektivně zpestřit stěny. Plastové šablony jsou k dispozici v různých motivech (květiny, ornamenty) a velikostech, které se dají snadno kombinovat nebo vytvářet ucelený obrázek. A navíc jsou cenově dostupné.

Sádrové odlitky – vytvoříte jejich pomocí různých formiček, které následně namalujete spolu s dětmi, barvou podle vkusu. Umístit je můžete na poličky, přichycené na stěně.

Malované obrázky – jsou skvělým nápadem, které děti ocení. Takto mohou mít své oblíbené zvířátka či pohádkové postavičky přímo na stěně.

Zarámované fotografie – ať už jsou rodinné, školní nebo individuální fotky dětí, ozdobí stěnu tím správným způsobem. Krásně barevných fotorámečků je mnoho a mají ty nejrozličnější tvary, které potěší každé dítě.

Nástěnná vitrína – může být zhotovena ze skla nebo dřeva. Do ní si dítě přehledně smí poskládat své dětské vzácnosti, jako jsou plyšové hračky, pohádkové knížky, sportovní trofeje a podobně.

Jakýmkoli způsobem vyzdobíte stěny v dětském pokoji, hlavní je, aby se dítě cítilo šťastně, spokojeně a celá pokoj působila útulně.

 

Reklama