Stylově změňte nepoužívaný krb

0
38
Reklama

Máte doma krb, který dlouhodobě nefunguje nebo jste jej nepoužili několik let? Přinášíme vám pár typů, jak tento prázdný prostor využít. Výborně si tak zpestříte celkový vzhled vašeho domova.

Jednou z možností, je vyplnit toto prázdné místo různými dekoračními předměty. Stačí například pohlídat nějaké staré knihy a poskládat je vedle sebe, šikmo nebo jednu na druhou. Zajímavým a praktickým způsobem tak vyplní prostor.

Lesní zátiší či pocit útulné horské chaty si hravě vytvoříte stejně velkými, malými a kulatými špalíky dřeva, které pokladete stejně v celém uvnitř krbu.

Další velmi poutavou dekorací jsou i klasické svíčky různé velikosti, výšce a barvě. Dodají interiéru hřejivý pocit stejně jako dřevo. Naaranžujte jich co nejvíce podle vkusu, případně ozdobte barevnou stužkou či větvičkami.

Více světla do místnosti přinese zrcadlo, kterým vyplníte rám tohoto krbu. Dovnitř krbu umístěte dřevěnou pevnou bedničku, která podpoří zrcadlo zezadu. Použít můžete oboustrannou pásku pro lepší stabilitu. Zrcadlo pěkně odrazí například barevný koberec.

V případě, že se ke krbu dostane dostatek denního světla, neváhejte umístit do tohoto prostoru zelené rostliny. Ideální jsou kapradiny nebo mechy v krásných květináčích různé výšky či tvaru. Nevyplňujte však celé místo, abyste mohli rostliny jednoduše zalévány popřípadě obrat suché lístky.

Skvělým řešením je i shromáždění váz. Ty mohou být keramické, skleněné, neprůhledné a vlnité. Rozmanité barevné vázy svou výškou a tvarem, dodají interiéru originální vzhled.

Reklama