Vyzkoušejte Wabi-kusu pro zeleň v bytě

0
35
Reklama

Wabi-kusu je způsob, jak přinést i do stísněného prostoru kousek rostoucí přírody.

Název pochází z Japonska a tato stylová, krásná a jednoduchá zahrádka je v podstatě kousek živné půdy v průhledné nádobě pokryta různými rostlinkami.

Co je Wabi-kusu

Wabi-kusu je oslavou divokosti a neuspořádanosti přírody a jako taková je velmi přitažlivá. Kus divočiny tedy můžete mít doma, v ložnici nebo pracovně.

 Jsou to koule substrátu, které jsou prorostlé rostlinami v jejich emerzní formě, tedy část rostliny je pod vodou a část nad ní. Tyto koule substrátu se umisťují v malé skleněné nebo plastové nádobě s trochou vody a nechají se přirozeně růst. Bez jakéhokoliv zásahu.

Bez námahy

Na pěstování Wabi-kusu nepotřebujete žádné zkušenosti. Stačí když substrát zpevněný v síťce nebo nějak jinak uložíte do skleněné nádoby. Pomocí pinzety se něj vysaďte rostlinky. Vhodné jsou například malokvětá Cuba (hemianthus callitrichoides), liliovníček brazilský (lilaeopsis brasiliensis), Ludwigia, ale klidně experimentujte is jinými. Do nádoby přidejte trochu vody a postavte ke zdroji světla, aby mohli rostlinky dostatečně růst. Některé budou potřebovat více vlhkosti, stačí je občas Poros rozprašovačem. Pak už jen sledujte vznik krásného přírodního chaosu.

9e3b14f40a2b150e2a6718170a1f9a70

Reklama