Zahrada pro odvážné

0
11
Reklama

Troufli byste si na černou v zahradě? Vyzkoušejte tyto zajímavé odrůdy kvetoucích květin a neprohloupíte.

Černá barva dnes panuje trendem například v kuchyni , ale dostává se i do jiných koutů našich domácností či dokonce do zahrady. A nemáme na mysli nábytek z umělého ratanu či solární svítidla, ale okvětní lístky několika druhů kvetoucích květin. Troufli byste si některé z nich vysadit?

Černá fialka

Snad najznámajší kvítek ze školních parapet i domácností, který je nenáročný na péči a pyšní se dlouho kvetoucími květinami ve Filová, růžových či bílých odstínech. Co však ale taková fialka oděné do černé? Odrůda fialky rohaté má tmavofialové až černé květiny, které dokonale vylepší vaši výsadbu u chodníku či do záhonu.

Jako noc

Typické jarní cibuloviny , které miluje většina dívek, tulipány, většinou nabízejí rozsáhlou barevnou škálu svých květů. Málokdo však ví, že odrůda Queen of the Night (překl. Královna noci) vůbec existuje. Černé květy tulipánů svou extravagancí určitě přilákají nejeden pohled zpoza plotu.

Z chaty

Rostlina zvaná Topoľovka je mnohým známa. V našich podmínkách zdobí zejména mnohé zahrádky v chatových oblastech. Vysoká silná stonek posetá množstvím květů však zahraje prim v každé zahradě . A to zejména v případě, že zvolíte odrůdu Alcea Rosea Nigra, která má úžasné, tmavé, černé květiny.

Elegantní

Půvabné bílé kornouty rostliny zvané kala, se staly oblíbeným květinám nevěst v jejich velký den. Elegantní, sofistikovaná, jemná. Bílé květy však v případě kaly africké v odstínu švestka, vystřídají mystické tóny fialové až černé, které do zahrady vpustí unikátní atmosféru.

Stará známá v novém hávu

V současnosti je těžké najít balkon, kde by se pěstovaly petúnie. Krásné, nenáročné a bohatě kvetoucí květiny zkrášlují naše květináče od jara do podzimu, ale tušili jste, že i ony mají svou tmavou stránku? Odrůda Black Velvet (překl. Černý samet) je vývorom čtyřleté sady jednoho oduševnělého pěstitele.

Reklama