Kopie z plastu: Vypadají krásné a téměř nezničitelně

0
4
Reklama

Hitem posledních sezón je zahradní nábytek z umělého ratanu. Vás ještě nedostal?

Je tu čas, kdy přesouváme život z  obýváků na  terasy, balkóny a  zahrady. Pobyt venku vám zpříjemní pohodlný zahradní nábytek. Výhoda je, pokud nábytek není těžký, což ocení zejména majitelé, kteří ho často odkládají. Netřeba zapomenout ani na co nejjednodušší údržbu. Všechny tyto atributy v maximální míře splňuje v současnosti nejpopulárnější z exteriérových nábytku, umělý ratanový nábytek. Oproti ostatním materiálem má ještě cosi navíc. Je velmi flexibilní, a proto se může snadno formovat do různých tvarů. Snadno se i čistí a udržuje, většinou postačí otření hadříkem.

Co je umělý ratan

Umělý nebo syntetický ratan je název pro polyetylenové lisované materiály, které svým vzhledem imitují tvar a vzhled přírodních ratanových lyk. Přírodní, jakož i umělá vlákna se díky své pružnosti splétají a vyplétají do různých vzorů. Vlákno může být vylisováno do různých tvarů. Nejpopulárnější je kulatý ratanový výplet, lze taktéž proto, že nábytku dává stoprocentní autentický vzhled přírodního materiálu. Setkáte se ještě s polovičním a plochým výpletem. Kvalitu nábytku však neurčuje použití toho kterého ratanového výpletu.

Který je kvalitní

Různí výrobci nabízejí různou kvalitu vlákna. Nedejte se zlákat nízkou cenou, protože takovým výrobkem může chybět UV filtr, může rychle oxidovat a praskat, nevydrží pnutí při častém používání a mění barvu v průběhu krátkého času. Raději investujte do kvalitního, který obsahuje UV filtr, látky bránící oxidaci a má stoprocentní barevnou stálost. Za nábytek s takovými vlastnostmi výpletu můžete zaplatit až třikrát více než za levný. Má však dlouhou životnost a vynikající užitné vlastnosti, rozhodně se vyplatí do něj investovat.

Životnost však ovlivňuje nejen kvalitní výplet. Stejně důležitý je materiál konstrukce. Levnější kusy mají konstrukci ze dřeva a jejich životnost je omezená. O něco kvalitnější a dražší je ocel s různou povrchovou úpravou, ale i její životnost je kratší než životnost výpletu. Nejkvalitnější je konstrukce z hliníku, ta zase závisí především na tloušťce hliníkových profilů.

Komfort sezení nebo ležení na ratanovém nábytku zvýší čalouněné sedáky, opěrky, polštáře. Při výběru zohledněte nejen barvu, vzor, ​​ale i to, zda je lze prát.

Reklama