Zahradní a podzimní údržba

0
22
Reklama

Účelem údržby podzimní zahrady je připravit ji na zimu a chránit ji tak před povětrnostními podmínkami. A nejen to. Dobrá práce na podzim je také skvělou přípravou na příští sezónu. Doporučujeme, jak to udělat.

Dny se zkracují, teploty klesají a společně se sběrem posledního ovoce a zeleniny je třeba péče o ozdobnou zahradu. Na podzim, z pohledu zahradnictví, existují dvě oblasti aktivit, do kterých můžete vstoupit. Za prvé připravuje zimní zahradu, včetně zimního zavlažovacího systému, rybníka nebo bazénu a péči o rostliny a trávník. Druhým je výsadba a výsev. Pro výsev nového trávníku nebo dávky v zničených pozemcích vyberte září. Dokonce i výsadba žárovek se uskuteční v září, ale také v říjnu. Jednoduché pravidlo o tom, jak hluboké je kreslit, závisí na velikosti cibule. Uložte jej jednou v hloubce rovnající se jeho průměru. V případě prostocen a balónků je ideálním časem pro výsadbu říjnový a listopadový průlom. Je vlhčí a teploty pro zakořenění jsou příznivější. Můžete také přidat ovocné stromy.

Pomozte jim přezimovat

Zimní ochranu v podobě chvojí, suchých rostlinných zbytků bez semen nebo shrabaného listí vyžadují čerstvě vysazené dvouletky, jako jsou macešky, ale i záhonové růže, pivoňky a fíkovníky. Rozdělte tento materiál na postele a kolem kamenů. V plných mrazech pomáhá zachránit fíkovník tím, že zabalí jeho kmen a kosterní větve do drsné juty.  Korunky růžových růží pak zakryjte jutou, což zabraňuje tomu, aby se sníh roztrhal. Dávejte pozor i na sloupkové jehličnaté stromy. Zabít korunu na několika místech, aby nedošlo k zasažení sněhu a následnému poškození.
 

Jako na okrasné trávě

Okrasné trávy jsou dvojího typu. Střední vysoká a vysoká tráva před sněhem přijít k „sloupu“. To chrání vrchol růstu od sněhu a mrazu. Nakrájejte je až do konce března, těsně před klíčením, těsně nad růstovým vrcholem. Vždy zelené, jako je Morowa Ost, nemusí vůbec nic.

Bambus a stále zelené druhy

Na podzim, před zmrazením půdy, doporučujeme intenzivně spálit stálezelené rostliny. Patří sem rododendrony, pierisery, aukuby, vavrinovce, mahonia, ale také bambus. Ale dávejte jim vodu i během mírné zimy. Padající slunce a teploty nad nulou způsobují intenzivní odpařování vody z rostliny a musí být doplněny.
Bambusy budou měnit lístky po celý rok, ale na začátku výraznější. Nadměrná stagnace způsobí, že celá rostlina bude zabalena do stínicí zahradní tkaniny. Chrání ji před větrem a sluncem.

Podzimní trávník

Začátek podzimu je vhodný pro vertikání po jaře. Důkladně řezte ve dvou kolmých směrech. Vyberte termín, aby se trávník zcela regeneroval, dokud nedojde k mrazu.
Říjen je také poslední měsíc pro hnojení trávníku. Použijte hnojivo určené pro toto období. Díky tomu bude bodnutí posilovat a stane se odolnější vůči sněhu a zimě.
Sedněte podle potřeby, tj. Ve výšce 3 až 4 centimetry a dokud teplota neklesne pod 5 stupňů Celsia. Pak tráva přestane růst.
Vykopat padlé listí ze stromů, jinak tráva zemře na jaře.
Nezapomeňte také hibernaci zavlažovacího systému. Vypusťte vodu z kompresoru a vyčistěte filtr. Pokud si to nemůžeš udělat sám, objednej si zahradní službu včas. Zapomenutá voda v okruzích, pokud zmrzne, zavlažovací slzy a zničí.

Vodní prvek, bazén, jezero

Obecně je nutné zabránit zmrznutí vody v oblastech, kde by led mohl způsobit poškození. Jedná se o potrubí, ventily, čerpadla a filtraci. Vypusťte vodu včas, očistěte filtry. Udržujte čerpadlo a UV lampu v blízkosti mrazu a zimního času pro údržbu. Ale také závisí na tom, kde je technologie umístěna. Pro gravitační filtraci a filtraci v nehořlavé šachtě můžete ponechat cirkulaci. Pro zimní cirkulaci vyměňte filtrační čerpadlo s výkonem až poloviny slabší.
Z bazénů je voda částečně vyčerpaná a hladina je snížena na cca 10 cm pod skimmer. Naopak, nechte všechny vody v jezerech. Po prvních mrazu se zaměřte na bahnité rostliny. Vyloučte všechny tři listy a stonky s výjimkou trojlistové váhy. Tím je zabraňuje nežádoucímu sténování a pádu na dno. Očistěte dno rybníku vysavačem, abyste zabránili rozkladu organických látek. To způsobuje jedovaté plyny, které degradují kvalitu vody a trávení ryb.
V obou případech připravte vodní hladinu tak, aby během zimy nezmrazovala úplně. To umožňuje plynulou výměnu plynů z vody do vzduchu a naopak a zabraňuje poškození stěn. K dispozici je několik možností, jako je použití vzduchového kompresoru, polystyrenového plaváku nebo speciálního ohřívače.
 

Bioodpad k vašim službám

V dnešní době si obce mohli zachránit biologický odpad ze zahrady, ale vzdáváte se zelené záležitosti, kterou se bakterie půdy mohou proměnit v užitečný kompost. Pokud ještě nemáte kompostovací zařízení s chutí. Vyhledejte příspěvek v příspěvku. Nesmí být vzduchotěsný a udržovat vlhký. Šířte tlustší a tenčí části rostlin, suché i zelené. Připojte i několik lopatek. Zhruba za dva roky je kompost dokončen. Snižte čas pomocí speciálních kompostovacích bakterií.
Můžete také použít biowood k vybudování kompostování zvýšené postele. Připravte hrany a položte je na terén. Vykrojte a ozdobte ji stranou. Ve vykopané části vyhoďte bioplyn z zahrady, silnější větve z živého plotu nebo ovocné stromy na dně, vrchol měkkých listů, plevele a šikmou trávu. Položte přes okraj a vyplňte pór. Na jaře je vše lehčí a můžete plánovat. Takto připravená květinová záhonka je ve druhém roce nejlepší z hlediska živin a pěstování, po které můžete proces opakovat.

Vyčistěte

Když máte připravenou zimní zahradu, vyčistěte, osušte a ukládejte nářadí a obráběcí stroje na suchém místě. Aby nedošlo ke snížení kapacity baterií, nenechávejte je v zahradním domě, kde jsou zamrzlé. Také vyčistěte sekačku, škrabku a další stroje a připravte je na novou sezónu. Nenechávejte benzín s benzínem. V pěkném slunečním a teplém dni plánujete čištění tvrdých ploch, jako je terasa a chodníky. Pozornost je věnována také zahradnímu nábytku a grilu. Dobrý pomocník je tlakový čistič vody. Po vysušení ošetřete dřevo plánovaným nátěrem.
Reklama