Zahradní osvětlení pro dokonalou večerní atmosféru

0
16
Reklama

Zahrada by měla být pěkná nejen přes den, ale i během večera a v noci, kdy v ní posedáváme, relaxujeme nebo debatujeme s přáteli.

Na trhu je více než stovka zahradních svítidel , které lze zavěsit na stěnu, zapustit do podlahy, stropních trámů nebo jednoduše zapíchnout do trávníku. Při výběru zohledněte především účel. Potřebujete osvětlit chodník nebo jen vytvořit romantickou atmosféru?

Pokud se nemůžete rozhodnout, kde osvětlení umístit, vytipujte si jedinečné a krásné místa ve vaší zahradě. Záhon květin , starý mohutný strom, jezírko s fontánou … Ideálním řešením jsou svítidla s LED technologií. Dbejte však na to, aby umístěním velkých a silných svítících jednotek nezanikl zbytek zahrady a také, aby vás silné světlo nerušilo například při spaní tím, že vám bude nepříjemně svítit do  oken .

Na výběr máte mezi dvěma barvami světla. Studená bílá (5400-6500 ° K) nebo teplá bílá (<3300 ° K). Koupit můžete i halogenové žárovky, avšak třeba počítat s vyšší spotřebou. Případně vsaďte na  LED diody . Efekt bude úžasný a úspora energie také.

Pokud si sami s osvětlením zahrady nevíte poradit, můžete udělat projekt. Ten kromě estetického a praktického hlediska bude dbát i na  bezpečnost .

Reklama