Zahradní sprchy

0
163
Reklama

Sprchování pod širým nebem patří k létu. Někdo při tom rád stojí na trávě, jiný na kamíncích nebo betonu. Našli jsme i krásné dřevěné sprchy.

Diskrétní nebo ne?

První rozhodnutím, které je třeba při výběru zahradní sprchy udělat, je: bude na očích nebo ji vybavíte diskrétním krytím? To může pevné – v podobě dřevěného či plechového nebo zděného plůtku. Nebo může být jen dočasné – v podobě přenosného paravánu či textilního závesu.Niekto má však pozemek chráněn před zraky sousedů – nebo se plánuje osvěžit jen v plavkách, případně mu náhodné pohledy nepřekážejí. Tehdy může sprcha stát volně, be zákrytu.

Se stříškou nebo bez?

Pointou zahradního sprchování je, že se můžeme umýt a svlažit i mimo koupelny, čili mimo střechy nad hlavou. Někdy však i venkovní střecha vypadá lépe, pokud má nad sebou alespoň symbolické krytí – například dřevěné klady nebo stříšku z rákosu.

Nasákavý podklad nebo odtok?

Třetí velká volba bez ohledu na styl se týká způsobu, jakým bude odtékat použita voda. Někdy stačí jen nasákavý podklad – kamínky, štěrk, tráva. Pokud se sprcha nebude využívat často, neměl by být s tímto způsobem odtékání problém. Pokud bude sprcha sloužit větší rodině nebo je v choulostivější prostředí, je třeba myslet na odtok.

Reklama