Kuchyň s pohyblivým stolem

0
23
Reklama

Kuchyňka o rozloze 6 m² má vše co je třeba – a několik šikovných nápadů navíc.

Prostor nevelké kuchynsky v rodinném domě je zařízen úsporně a prakticky. Zařízení navrhl na míru architekt Chris Greenawalt z ateliéru Bunker Workshop, který o práci říká, že „nejlepší výsledky dosáhnete díky dobrému rozhovoru“ .To platilo iv této kuchyni. Majiteli je starší manželský pár, který měl o prioritách v kuchyni dosti odlišné představy. architektovi se však podařilo splnit všechny.

Základní myšlenka kuchyně je prostá: jednoduchý design, aby se prostor snadno udržoval a uklízel, úhledný vzhled a praktičnost.Manžel byl profesionálním vojákem, takže bydlení pár vnímá jako místo, kde vládne pořádek a praktičnost.

Rozdělení kuchyně je jasné: nalevo se nachází očistná a přípravná zóna.Zde je zajímavostí hliníkový rám nad umyvadlem. Vzdušná police funguje jako odkapávač umytého nádobí. Varná deska má jen dvě ohřívací plochy, ale pro dvojici to stačí.Na protilehlé stěně se nachází elektrická trouba a chladnička s mrazákem.

Jelikož místnost je poměrně úzká , na podélné stěně spojující tyto dvě zóny jsou mělké skříňky s tím, že střední část je snížena. Konzola pod oknem je ve skutečnosti výsuvným jídelních stolem, který se navíc dá roztáhnout.

Kuchyňská linka má integrovanou desku na krájení (v dvojité zásuvce) a efektní zástěnu z tmavozeleného skla.

Reklama