Zajímavostí o používání tepelného čerpadla pro ohřev teplé vody

0
17
Reklama

Možností, jak ohřívat v domácnosti teplou vodu, je mnoho. No pokud hledáte úsporné, šikovné a nenáročné řešení, popřemýšlejte nad tepelným čerpadlo. Řekneme vám o jeho výhodách a funkcích něco víc.

1. Jak tepelné čerpadlo funguje

Tepelné čerpadlo vzduch / voda funguje na principu chladicího okruhu, ve kterém proudí chladivo z čerpadlové jednotky do výměníku. Toto chladivo mění své skupenství a společně s elektřinou vám ohřeje vodu podle potřeby. Oproti klasickým ohřívačem zda solárním ohřívačem má tepelné čerpadlo mnohem nižší tepelné ztráty. Díky tepelnému čerpadlu je výkon, kterým je voda ohřívána až 3-krát vyšší než spotřeba elektrické energie.

2.Dokáže vysušit prostor

Možná jste to netušili, ale tepelné čerpadlo si poradí i s vlhkostí. Dokáže totiž vysoušet okolní prostor. Vyhnete se tam plísním a vlhkým stěnám. Tatramat vám nabízí modely TEC 220 TM nebo TEC 300 TM vyvinuté na Slovensku. Tyto ohřívače dokáží vysrážet vlhkost v podobě kapek a ty následně odtečou do odpadu.

3. Jednoduchá instalace

Z instalace tepelného čerpadla nemusíte mít strach. Ohřívače Tatramat mají zpevněnou spodní hranu a úchyty na balení. Stačí je zapojit do sítě a vodovodního rozvodu. Nepotřebujete nic vrtat ani natahovat přes střechu jako u solárního setu.

4. Celoroční využití

Teplota vzduchu se mění a teplotní výkyvy mezi ročními obdobími jsou opravdu velké. Tepelné čerpadlo pro ohřev vody TEC TM je určeno do interiéru, ať už do sklepa nebo technické místnosti. Tím se zaručí jeho celoroční využití bez vlivu počasí.

5. Funkce navíc

Tepelná čerpadla na vzduch a vodu nenarušují ekologickou ani teplotní rovnováhu okolí. Dokáží ohřát užitkovou vodu na potřebnou teplotu a mají jednoduchou údržbu a instalaci. Díky jejich nízké spotřebě s nimi i ušetříte. No tepelná čerpadla Tatramat mají navíc i bezúdržbovou elektrickou anodu a speciální vysoce kvalitní smalt, které ohřívač ochrání proti korozi. Využívat můžete i elektronický displej, na kterém se dá spočítat spotřeba el. energie a aktuální množství použitelné 40 ° C vody. Regulace Vám umožní také nastavení dvou teplot vody. Jednu pro provoz během nízkého tarifu nebo fotovoltaiky, druhou pro provoz při vysokém tarifu.

Reklama