Zásady feng šuej v koupelně

0
215
Reklama

V případě, že nechcete využívat koupelnu jen na nutnou očistu, ale rádi byste se v ní cítili příjemně, dokonce zrelaxovali a načerpali energii, tak je vhodné postavit ji na zásadách feng šuej. Pak už nezáleží, zda máte velkolepý prostor, nebo v paneláku šetříte každý centimetr čtvereční.

Zorientujte si koupelnu

Každý příbytek je rozdělen na zóny podle světových stran a proto je třeba jako první krok vzít do ruky kompas a určit, kde je koupelna zasazena. Obvykle s pozicí neuděláte nic a tak přichází na řadu eliminace špatných sil, vyrovnání energií a podtržení dobých vlastností tak, aby všechny části koupelny pracovaly ve váš prospěch.

Severovýchod a jihozápad

Pokud je koupelna situována v této oblasti, je vhodné, abyste do ní umístili zvonky nebo zvonkohry, které budou přinášet kovový zvuk.Patří sem zlaté, stříbrné nebo šedé ozdoby a vhodné jsou kruhové tvary. Určitě nedávejte ventilátor do prostoru, kde sedíte, nebo relaxujete. Tyto prostory jsou totiž ideální na rozjímání a partnerství. To znamená, že právě uvedenými doplňky tvoříte prostor pro párovosť, očištění a zlepšení harmonie.

Jih

Na jihu je silná energie ohně a proto je koupelna v tomto bodě vždy tak trochu zápasem mezi živly. Pokud chcete cítit příjemný relax ve vodní lázni, určitě vsaďte na krystal, který pomáhá pohlcovat pálivou energii. Pokud se rozhodujete pro koberec do koupelny, tak na zem se hodí čtverec, zabarvený žlutě, hnědě nebo čokoládově. To do koupelny na této světové straně vnese správnou harmonii.

Sever

Severní část bytu je ovládána vodní energií a to je pro koupelnu výborné místo. Proto je vhodné ji doplnit tím, co na vodě závisí. Tedy například živými rostlinami, pokud to není možné, alespoň pár doplňky zelené barvy.

Východ a jihovýchod

Více než cokoliv jiného si v této koupelně užijete plamen svíce. Panuje zde totiž energie dřeva a vody, takže živý plamen správně vyváží energetické toky. Se svíčkami kolem vany se budete cítit jako v sedmém nebi.

Západ a severozápad

V prostoru je důležité vsadit na kreativní tvary, abstraktní motivy, klidně i květinové vzory nebo vlnitý tvar nepřímo symbolizující pohyby vodní hladiny.

V koupelně nesmí chybět

Bez ohledu na to, kde je koupelna umístěna potřebujete pro dobrý pocit z místa dodržet několik zásad. K té hlavní patří čistota. Nejen na pohled. Čisté je třeba udržovat i skříňky, či ventilátor. Důležité je prostoru přirozené světlo, pokud to není možné, alespoň sviťte žárovkami, které ho imitují. Vzduch udržujte čistý a svěží pomocí silic, ať už nakapaných v misce s vodou nebo pomocí difuzéru.

Reklama