Zdravé a moderní trendy při výstavbě a rekonstrukci

0
2
Reklama

Chceme pěkné bydlet, a přitom ušetřit čas, peníze a klademe důraz i na ohleduplnost vůči životnímu prostředí. Hledáme způsoby, jak postavit moderní, zdravý a praktický dům z dostupných materiálů.

Ideálním řešením je suchá výstavba se sádrokartonem, která se stává stále oblíbenějším stavebním způsobem při výstavbách a rekonstrukcích domů či bytů.
Sádrokarton jako stavební materiál se poprvé objevil koncem 19. století. Jeho hlavní složkou je sádra. Je to přírodní hmota, která je recyklovatelná, má neutrální vůni, je nehořlavá a přátelská vůči životnímu prostředí. Díky pórům dokáže v případě potřeby nasát vlhkost a naopak, při suchém vzduchu ji uvolnit, čímž zaručí vyhovující klima. Sádrokartonové desky jsou jednoduché na montáž, šetří prostor a jsou snadno demontovatelné. Práci s nimi zvládne i zručný kutil. Výstavba je dvakrát rychlejší než tradiční zdění. "Rekonstrukci a výstavbu pomocí sádrokartonových desek oceníte zejména tehdy, když práce probíhají během běžného chodu domácnosti. , Zdění ‚se sádrokartonem je jednodušší, rychlejší a nevzniká při něm tolik odpadu ", říká Róbert Vinca, produktový manažer pro sádrokartonové systémy Rigips.

Pro příjemné a zdravé bydlení jsou dostupné na trhu již i sádrokartony, které dokáží zlepšit kvalitu ovzduší v interiéru. Novinkou je sádrokartonová deska Activ’Air®, která zachytí formaldehyd, nejrozšířenější znečišťující látku ve vnitřním ovzduší, přemění ji na neškodnou a zároveň zamezí její zpětné vylučován. Deska dokáže snížit koncentraci formaldehydu v místnosti až o 70%. Účinnost látky Activ’Air® byla ověřena akreditovanými laboratořemi Eurofins a Vito dle ISO 16000-23 a i měřením Státním zdravotním ústavem v Praze. Sádrokartonové desky s Activ’Air® lze uplatnit stejně jako běžné sádrokartonové desky v podhledech, příčkách či předsazených stěnách.

Rady, postupy a praktické ukázky jak si poradit se sádrokartonem, mohou nejen odborníci, ale i kutilové v Technické akademii Rigips. V školicích střediscích v Prešově a Bratislavě pravidelně organizují odborníci ze společnosti Rigips dny otevřených dveří určené pro veřejnost.

Reklama