Jak ze starého nábytku dostanete to nejlepší

0
19
Reklama

Dnes tu máme pro vás pořádnou dávku inspirace. Budeme pracovat se starými kusy nábytku, co vy na to?

Každý má doma několik kousků nábytku, které se zkrátka neumí vzdát. I přesto, že mají odrvené rohy, nějaké ty škrábance či kvíliace panty je máme rádi a nevíme si bez nich prostor představit. Šikovné ruce designérů nás ale často přesvědčí o tom, že na vyhazování takových kousků nemusíme ani jen pomyslet. A dnes se vás chystáme inspirovat.

Starý ratan

Je úžasné, co dokáže ze starým ratanovým nábytkem udělat obyčejný nátěr. Postačí, když do ruky vezmete štětec a barvu a o několik hodin se můžete pyšnit krásnou novou lavicí zda stolem se židlemi. Dbejte na to, abyste barvu nanesli v několika vrstvách aby dostatečně překryla původní nátěr a nakonec ji pro jistotu přelakujte. Pak už jen stačí natáhnout na starý polštář nové povlečení a  kouzlo se podařilo!

Příborník jako nový

Nebojte se nábytek rozdělit. Pokud vám vyhovuje část vpravo, tu vlevo klidně využijte na jiný projekt nebo prostě vyhoďte. Při tomto příborníku to šikovná blogerka udělala stejně. Z příborníku využila jen jeho vrchní část, kterou zrekonstruovala a vznikl jí tak luxusní koutek na vaření čaje či míchání drinků pro návštěvy. Výborný nápad.

Z toaletního stolku

Toaletní stolek již není součástí každé ložnice kde přebývá dáma tak jak tomu bývalo kdysi. Dnes je to spíše vymoženost velkých a také luxusnějších prostor. Pokud ale najdete takovou krásu na půdě u babičky, můžete s ním zapracovat a vytvořit z něj zajímavý kousek iu vás doma. Zaměřte se na to, zda je použitelné zrcadlo a všechny zásuvky a znovu postačí kousek tvořivosti a může z toho vzniknout pracovní stolek či komoda na důležité dokumenty.

 

Reklama