Zpestří balkon listy. Koleus je zajímavá a krásná letnička

0
183
Reklama

Rostlinka, která vás bude těšit barvou a krásou i přesto, že nekvete. Koleus potěší listy.

Ačkoliv u nás se pěstuje zejména jako letnička, ve své domovině, v Africe a Asii je to trvalka. Koleus však můžete pěstovat i jako pokojovou rostlinu. Je to nenáročný druh. Sazenice se předpěstovávají asi dva měsíce a ven se vysazují až po „zamrzlých“. 

Pěstujte je v polostínu nebo světlem stínu. Abyste udrželi jejich kompaktní tvar, pravidelně je Zaštipujte. Pokud odříznete z rostlinky delší výhonek dejte ho do sklenice s vodou. Po pár týdnech zakoření a vy se můžete těšit z nové rostlinky.

Pestrá výsadba

Pro vytvoření pestré výsadby vám postačí dvě nebo tři barevně odlišné odrůdy Koleus. Pokud by se vám málilo, můžete si vytvořit společnou výsadbu s petúniemi, lobelkami, surfíniemi nebo begóniíi či aksamitníkem. Koleus můžete dokonce pěstovat iv závěsných koších, vysaďte jej spolu s plektrantom nebo povojníkom.Nezabudnite mu každý týden do zálivky přidat výživu v podobě dusíkatého hnojiva.

Tento druh není napadán škůdci a při troše péče vám bude dělat radost až do konce sezóny. První podzimní mrazy ukončí jeho pobyt na balkoně či v záhonech.

Reklama