Jak zpříjemníte sezení na terase

0
84
Reklama

Období jara a léta nás láká trávit stále více času v zahradě a na terase. Prozradíme vám pár finančně nenáročných triků, které z vaší letní zahrady vykouzlí útulnější místo.

Tip 1 – Vkusné textilie

Dalším výborným a známým způsobem jak si zpříjemnit venkovní posezení jsou různé látkové dekorace jako ubrusy, polštáře na židle či deky. Stačí vám najít pěkný vzor, ​​který bude pasovat do vašeho exteriéru. Současná nabídka nábytkových a online řetězců nabízí opravdu výhodné kousky, proto investice do textilii nemusí být horibilní. Šikovnější z vás si mohou textilie vyrobit i sami doma. Stačí vám jednoduché byť staré bílé nebo krémové látky či povlaky na polštáře a barva na textil. Vyzkoušet můžete například starou známou techniku ​​batikování.

Tip 2 – Svíčky a aroma lampy

Výborným exteriérovým doplňkem, který zpříjemní zejména vaše večerní venkovní posezení je svíčka nebo stylová aroma lampa. Pokud ji zkombinujete s vkusnými doplňky, vytvoříte si zátiší, které vám bude nejedna návštěva závidět. Svíčky jsou výborně jako součást večerních prostírání, ale také jako dekorace při sousedském posezení u vína. Kromě toho, že dodají vnějšímu prostoru šmrnc, jsou skvělým odpuzovačem hmyzu. Stejně trendovým a praktickým voňavým doplňkem jsou různé keramické aroma Difuzéry a katalytické lampy. Kromě vůně splňují funkce velmi efektních exteriérových dekoraci.

Tip 3 – Světýlka

Další výbornou exteriérovou dekorací jsou různé světla a světýlka. Ty si klidně obmotejte kolem různého zahradního nábytku, nebo jejich nainstalujte na stěny, věšáky na prádlo, dokonce i na stromy. Světýlka mohou být různých barev a velikostí, výsledný efekt to vůbec nepokazí. V dnešní době najdete v nabídce obchodů různé druhy, které fungují na baterky tedy se vůbec nemusíte trápit s připojením na elektřinu.

Tip 4 –  Vlastnoručně vyrobená  fontánka

Líbí se vám zahradní fontánky, ale zdají se vám příliš drahé? Máme pro vás výborný tip. Potřebovat budete cca tři vědra různých velikostí, které pod sebe umístíte ke staré studni. Prostor kolem vyzdobte většími kamínky, popřípadě k vaší nové fontáně zasaďte kvítek. Výsledný efekt vás velmi mile překvapí.

 

Reklama