Vysaďte si všestranné fuksie

0
269
Reklama

Fuchsie jsou letničky, kterým se nejlépe daří v polostínu. Mají širokou škálu barev a tvarů. No a právě teď je ta vhodná doba, si je vysadit do záhonů.

Všestranné fuksie

Fuchsie jsou ideální letničky na mírně zastíněné záhony. Rozrůstají se do keřů a podle odrůdy dosahují výšky od 30 do 100 centimetrů.

Všechny barvy

Barevná škála zahrnuje bílé, růžové, červené a fialové květy. Existuje i několik dvoubarevných odrůd, a co se týče tvaru květů, jsou protáhlé i kulaté, jednoduché i plné.

Opakované kvetení

Fuchsie snadno nasazují semena, ledaže ty nejsou nositeli genetických vlastností dané odrůdy. Pokud chcete, aby fuchsie opakovaně kvetly, musíte průběžně odstraňovat odkvetlé stonky s nasazenými semeny.

Výsadba

Fuchsie se vysazují ven až v druhé polovině května, neboť jsou zpravidla citlivé na mráz.

Mrazuvzdorná fuchsie chilská (Fuchsia magallanica) může v zahradě růst po celý rok. Kvete pěknými protáhlými květy od července do září.

Ochrana

V drsnějších podmínkách se však doporučuje zimní příkrov, který můžete zhotovit tak, že z drátěného pletiva vytvoříte kolem rostliny širší válec, vyplníte kolem rostliny širší válec, vyplníte ho suchým listím a navrch položíte chvojí. Vítr neodveje listí a chráněna bude i horní část rostliny. Na jaře, po odstranění příkrovu, můžete keříček zkrátit asi o třetinu a odstranit i všechny suché větvičky.

Reklama