Zvenku rozpadávající se chaloupka, uvnitř moderní betonová džungle

0
19
Reklama

Propojení původní architektury a moderních prvků sklízí úspěchy stále. V tomto trendu se nese i působivé letní sídlo ve Švýcarsku.

Existuje staré rčení „nesuďte knihu podle podle obalu“. Tak je to is dvě stě let starým kamenným domem ve Švýcarsku, který se navenek zdá v bídném stavu a působí, že se každou chvíli rozpadne.

Nicméně zvenčí není vidět, protože architekt Buchner Bründler nechal stavbě zvenčí rozpadající se vzhled a vnitřek domu kompletně zrekonstruoval v minimalistickém stylu.

 Jako ruina

Zvenku si pozorný kolemjdoucí všimne jen malé změny. Viditelné jsou skleněné dveře do zahrady a nový komín z betonu. Interiér však byl zrekonstruován monolitickým betonem, který vytvořil nový objem uvnitř starých a zchátralých zdí.
Konstrukce se otevírá na jih a na západ prostřednictvím vysokých, skládacích dřevěných okenic. I když chalupa byla koncipována jako letní víkendové sídlo, její vytápění neřešili. Přidány byly nová plastová okna.

Beton v hlavní roli

Beton formuje střechu, s existujícími stěnami působí jako ztracené bednění. Architekti vytvořili betonem všude na stěnách iluzi dřeva. None konstrukce jsou uživené dřevem.

Nový betonový vzhled dal interiéru moderní a klidnou atmosféru. Všechny nové prvky jsou z betonu – betonová vana v podlaze, kuchyňská linka integrovaná jako jeden odlitek betonu do formy. Monochromatická barevná paleta, klidná atmosféra a jednoduché zařízení v moderním hávu, to vše vytváří z na první pohled nezajímavých prostor neobyčejné místo na trávení dlouhých letních večerů, přičemž si stále zachovává svou původní tvář. Vychutnejte si tento působivý architektonický a designérský skvost ze srdce Švýcarska, který získal i ocenění The Beton Architecture Prize.

swisshouse6

Reklama