7 rad pro krásný vánoční stromeček! S koupí živého neotálejte!

0
16
Reklama

Bez nazdobeného společníka se zářivými světýlky, ozdobami a sladkostmi si svátky nelze ani představit. Jaký je ten váš? Umělý, živý nebo jste již objevili kouzlo stromku v květináči?

Stromek v květináči

Je z roku na rok oblíbenější a zároveň je to ta nejekonomičtější a nejekologičtější možnost. Pokud se o něj dobře staráte můžete se z něj těšit na Vánoce rok co rok a mimo svátků zazáří v zahradě, na balkoně či terase a i kdyby vám přerostl „přes hlavu“ lze ho jednoduše přesadit do exteriéru.

S nákupem neotálejte

Pokud plánujete živý vánoční stromeček, tak je dobré pořídit si ho v předstihu a nekupovat stromek na poslední chvíli. Čím dříve ho půjdete koupit, tím bude nabídka bohatší a vy můžete vybrat ten nejkrásnější.

Rada k nákupu živého stromečku

Je důležité vybírat stromeček, který je voňavý, má ohebné větvičky a jehličí svěží zelené barvy. Pokud takový najdete, jemně přejděte dlaní po jeho větvičce. Jehličí by mělo zůstat na větvičky. Pokud opadává, u vás doma bude opadávat ještě více a vy se raději podívejte po jiném stromečku.

Věděli jste, že …

Vánoční stromek se na naše území dostal až v 19. století. Předtím si Slované zdobili své příbytky jen větvičkami jehličnanů. Ve světě však mají stromky již více než 400 letou historii.

Nechte ho aklimatizovat

Dalším důvod dřívějšího nákupu je, že stromeček je dobré před umístěním do nitra pár dní otužovat v garáži nebo chladné předsíni.

Obnovte řez

Po přinesení domů je vhodné obnovit řez, aby mohl strom snadněji přijímat vodu. Kmen mu o pár centimetrů zkraťte a zarovnejte.

Kontrolujte vodu

Stromečku dopřejte stojan s nádržkou na vodu, kterou je třeba během svátků kontrolovat, aby jí měl stromek dostatek.

Správné místo

Nedávejte stromeček do blízkosti topného zařízení. Horko vzduch mu nedělá dobře a rychleji z něj opadá jehličí.

Reklama