Adrenalinové domy jen pro odvážné

0
7
Reklama

Podívejte se s námi na výběr pozoruhodných staveb, které nadchnou především milovníky adrenalinu.

Tyto architektonické perly svým majitelům zajistí exkluzivní výhled do krajiny, ale ruku na srdce – zvládli byste v nich bydlet?

Egejské moře

Nejmenované architektonické studio navrhlo velmi zajímavý dům, který by měl být umístěn na jednom z řeckých útesů. Takže jeho majitel opravdu bude žít na hraně, jak se zvykne mluvit, protože poloha nemovitosti bude doslova vysekaná do útesu.

 San Diego, Kalifornie, USA

Současný korejský umělec Do Ho Suh byl ohromen kalifornským městem, a tak se rozhodl zde vytvořit a umístit uměleckou instalaci v podobě domu, který vypadá, jako by ho někdo zvedl, přenesl a zasadil na okraj budovy. Instalace byla inspirována animovaným filmem Up.

Suffolk, Velká Británie

Část domu stojí na zemi, ta druhá levituje ve vzduchu. Balancující dům dala postavit v Anglii společnost Living Architecture. Nemovitost se řadí jako jedna ze zatím pěti originálních staveb od této firmy.

Ostrov Victoria, Austrálie

Ohromující dům na jihozápadním pobřeží ostrova Victoria, který doslova visí z útesu, je ideální pro rodiny, které se nebojí a milují výšky. Koncepční pětipodlažní modulární domů má tři dvoulůžkové ložnice a dokonce se může pochlubit i lázeňským centrem.

domy-len-pre-odvaznych-2

 

Reklama