Kolo v obýváku jako dekorace

0
130
Reklama

Večer jste si kolo zamkli v společných prostorech paneláku a ráno tam už nebylo. Pokud nechcete dát zlodějům dvoukolových ořů dobře vydělat, jste nuceni zakopávat o něj v předsíni nebo kolo umístit na balkon.

Tuto situaci můžete  vyřešit – kolo se může stát součástí interiéru jako originální solitér nebo dekorace.

Na stěně

Nejčastější volba, zejména v menších bytech, je pověsit ho na zeď. Tato metoda vyžaduje minimální úsilí. Stačí si zajistit speciální háky a připevnit je na vhodné místo na stěně – svisle nebo vodorovně. Design háků může být různý, někdy mohou být součástí police. Takové police, které jsou nápadité a snadno na ně zavěsíte kolo, najdete ve specializovaných prodejnách. Pokud jste šikovní, dokážete si je z překližky nebo dřevotřískové desky vyrobit i sami.

Jako objekt

Chilský designér Manuel Rossel vytvořil linii nábytku, který slouží i jako stojánek na kolo. Každý kus má drážku, která je pevnou podporou pro kolo a udržuje ho v rovnovážné poloze. Skříňka s policemi na knihy, malý stolek, gauč a klasický stůl spolu vytvářejí šibalskou kolekci pro nadšence dvou kol. Každý kus má prostor pro uložení kola aniž by ovlivnil jeho primární funkci jako nábytku. Skvělé je, že nábytek vypadá dobře i když právě nedrží žádný kolo. Je to způsob jak optimálně využít prostor, tak vzácný zejména v panelákových bytech. Momentálně se prodává pouze v domovské zemi designéra. Zatímco se k nám začne dovážet, inspirujte se.

bicykel-2

Reklama