Umístěte elektrickou troubu podle ergonomie

0
17
Reklama

Často pečete koláče nebo maso? Shýbání se předejdete ergonomickým umístěním elektrické trouby přibližně v úrovni očí.

Individuálně podle výšky osoby

Elektrická trouba ve spodní linii skříněk kuchyně je nejběžnější způsob jejího umístění.Nad ní je buď varná plocha, pokud jde o kombinovaný spotřebič, při vestavěném modelu to může být samostatná varná deska nebo pracovní plocha. I když jde o co nejvíce rozšířené polohu pro elektrickou troubu, z ergonomického hlediska není nejideálnější, protože se k ní musíte shýbat.

Vhodnější je vyšší poloha, přibližně v úrovni očí. Při situování trouby na míru je výhoda, že si ji každá hospodyňka může nechat zabudovat podle vlastní výšky, což ocení zejména nízké nebo vysoké osoby. Použít k tomu se dají pouze vestavěné modely, ne samostatně stojící se sporákem.

Po strop nebo do výšky očí

Vestavná elektrická trouba se dá umístit do vysokých kuchyňských sestav, do monobloků, které sahají od podlahy až po strop. Toto řešení je vhodné do větších kuchyní, kde nemusíte šetřit místem. Pokud však potřebujete v kuchyni zachovat vzdušnost nebo chcete získat odkládací plochu, stačí kuchyňskou sestavu s troubou ukončit ve výšce očí. Nestejnými liniemi výšek, které takto vytvoříte, zpestříte i samotný kuchyňský prostor.

kuchyna-elektricka-rura-3

 

Reklama