Asijská elegance v obýváku

0
4
Reklama

Obývací pokoj spojený s jídelnou, jejíž zařízení se skládá ze tří materiálů: mramor, dub a textil.

Rodinný dům, ve kterém se nachází tento obývací pokoj, je zařízený velmi jednoduše. Přestože nábytek i interiérové ​​vybavení má prosté linie, z každého detailu je vidět, že jde o přepychové prvky. Dřevo je masivní, žádné dýhy. Mramor má tloušťku několika centimetrů a textilie jsou nejvyšší kvality. Azijská jednoduchost na hranici minimalismu rozhodně není levná záležitost.

Architekt Erik G. L’Heureux, který se postaral o interiérový design, vsadil na jednoduchý nápad: světlé dřevo poskládané do jemných struktur. Mřížování, které funguje jako dekorační i dělicí prvek, tak působí uklidňujícím dojmem. Jakoby se návštěvník ocitl v klidném lese.

V kombinaci se světlou mramorovou podlahou je tak prostor optimistický a díky žlutavého odstínu dřeva i zalitý slnkom.Sedačka a koberec ladí se dřevem a mramorem, přestože jsou laděny do chladnějších, šedých tónů. Tento jemný kontrast teplých a chladných odstínů vytváří v obýváku rovnováhu. Zároveň představují jakési „pozadí“ pro dominantní prvek v místnosti: jídelní stůl a židle.

Reklama