Pořiďte si sušičku prádla

0
14
Reklama

Praní, sušení, žehlení. I vy máte pocit, že neděláte nic jiného? Chcete-li ušetřit čas strávený žehlením a věnovat se raději smysluplnějším činnostem, pak by ve vaší domácnosti neměla chybět sušička prádla.

Sušičky výrazně zefektivní péči o prádlo, jednoduše se ovládají a šetří čas, peníze i životní prostředí.

Opravdu nebudu muset žehlit?

Pokud při sušení dodržíte dávkování prádla a sušičku nepřeplňujete, vaše šance na vypranou dávku bez nutnosti žehlení se zvyšuje. V případě košil je návod jednoduchý: vložte rozepnuté košile do sušičky (dbejte na dodržení hmotnostního limitu: v sušičce pro 5 kg je ideální najednou sušit 5 košil) a po skončení programu jejich ihned vyjměte a zavěste na věšák. Čim déle je necháte v bubnu, tím více hrozí riziko pomačkání. Může se stát, že košile zcela rovné nebudou, žehlením však namísto hodiny strávíte pouze 10 minut.

A co jemné tkaniny? Neuškodí jim sušička?

Jaké druhy oblečení  dáváte do sušičky? Sušíte v ní i vlněné svetry, sportovní oblečení či oblíbené hedvábné halenky? Většina lidí dává do sušičky pouze ručníky, ložní prádlo či košile. V současnosti jsou již na trhu dostupné i sušičky, ve kterých můžete bez obav sušit oblečení vyrobené i z těch nejchoulostivějších a nejjemnějších tkanin. Sušičky jsou navíc bezpečné, šetrné a hlavně precizní, ochrání každé vlákno vašich oděvů, a zachovají jejich původní tvar i barvu.

Například sušička AEG se systémem Absolute Care má variantu sušení pro každou tkaninu, čímž poskytuje oblečení potřebnou ochranu před poškozením. Každý program je určen pro specifický typ tkaniny, přizpůsobí se pohybu bubnu, teplotě a otáčkám, a tak můžete v sušičkách bez obav sušit i oděvy určené výhradně pro ruční praní. Speciální pohyby bubnu zabrání srážení nebo plstnatění choulostivých tkanin.

Jednoduchá obsluha i úsporný režim

Výhodou dnešních sušiček je kromě velké rozmanitosti a funkčnosti programů i energetická úspora. Sušička AEG T8DEC68SC spotřebuje při sušení plné dávky (8 kg prádla) pouze 1,51 kWh elektrické energie. Výhoda těchto energetických spotřebičů je ta, že běžně můžete prát i sušit zároveň, a to aniž by jste potřebovali samostatně napájecí okruhy na pračku a sušičku.

Mimořádně jednoduchý je i způsob údržby. Náročný proces se podařilo zhmotnit do jediného filtru čištění, který dokonale zajistí odfiltrování jemných vláken z textilii.Manipulace s dvířky je stejně pokroková. Můžete je otevírat podle vaší potřeby, a to až do čtyř různých směrů. Příjemným bonusem je prodloužená záruka – 5 let na samotný spotřebič a 10 let na invertorový motor, který je bezuhlíkový, výkonný a hlavně tichý.

Tři nejčastější chyby při sušení

Oblečení je odrazem vaší osobnosti. Čím pozorněji se budete o své oděvy starat, tím lépe se v nich budete i cítit. Sušičky AEG poskytnou vašim oděvů tu nejlepší péči, musíte se však vyvarovat 3 nejčastějších chyb.

První chybou je špatně odhadnuta teplota sušení. Stává se to zejména proto, že si odstřihneme štítky z oblečení, na kterých je teplota napsána. Obecné pravidlo neexistuje, lze jen konstatovat, že stejně jako při praní platí, že nízké teploty jsou šetrnější.

Dalším častým omylem bývá třídění šatstva jen podle barvy a ne podle materiálů – jemné trička nepatří do sušičky ani pračky s džínami, i když mají modrou barvu. Do této kapitoly spadá i podcenění zipů či jiných aplikací, které mohou poškodit ostatní kousky.

Častou chybou je i přeplnění bubnu, ale i nedostatečné používání ochranných sáčků, které mohou oblečení opravdu ochránit.

Sušička je vynikajícím pomocníkem pro každého, kdo si váží svůj čas a nechce věnovat prádle více času, než jí patří.

Reklama