Barevný beton

0
293
Reklama

Všem z nás se s betonem spojuje pouze šedá barva.Dnes to už neplatí, protože beton může hýřit různými barvami.

Originální vzhled

Přidáním barevných pigmentů se betonu otevřely dveře do interiéru dokořán. Nabízí jedinečný a originální vzhled, který svého majitele tak brzy neomrzí. Úplné „přiznání“ betonu je výhodou, protože ho více netřeba skrývat za obklady ani tapety. A použije se skutečně všude – na stropě, stěnách i podlaze, ale iv kuchyni na pracovní desce či v koupelně jako umyvadlo nebo vana.

Tlumené i zářivé odstíny

Barevný beton může mít různé barevné odstíny. Přidáním různobarevných pigmentů přímo do směsi se získávají tlumené i výrazné odstíny. Možnost barevných kombinací je nekonečná. Pigmenty mohou být přírodního i syntetického původu. Proto je možné získat hnědý, červený, černý, ale problém není ani žlutý, modrý, bílý či zelený beton. Na výsledném odstínu ztuhlého betonu má podíl i použit cement, kamenivo či kvalitu povrchu. Samozřejmostí pigmentů je jejich barevná stálost.

Různé struktury

Povrch barevného betonu je po ztuhnutí hladký a bez pórů, je to typické pro „běžný“ beton. Do zájmu se stále více dostávají strukturované povrchy, které se dají vytvořit různými technologickými postupy, například broušením, leštěním nebo vymýváním. Výsledkem je různorodý vzhled od drsného až po lesklý, které rozšiřují designové použití v interiéru, ale iv exteriéru. vzhled barevného betonu můžete zpestřit i přidáním různých kamínků, kousků skla či mušlí při tuhnutí.

Vyleptané vzory

Kromě přidávání pigmentů dokáže beton změnit svou barvu působením kyselin. Jelikož jejich aplikace je cílená nabízí výbornou příležitostí na vytorenie atraktivní působících vzorů nebo ornamentů. Kyselina se nanáší až na vytvrzený beton. Výsledná barva záleží na typu kyseliny, době jejího působení i na samotném betonu. Nejčastěji jsou odstíny rezavě červená, oranžovo hnědá, modro-zelená a žluto-zelená.

Natřete mu to

Posledním způsobem jak získat barevný beton je jeho malování barevnými nátěry. S jejich použitím získá původně šedý beton novou tvář. Oproti pigmentovým betonovým směsím je výhodou barevných nátěrů to, že se mohou různé míchat a vrstvit. Pokud použijete při malování různé pomůcky, na podlaze můžete vytvořit i tzv. rozedraný či mramorový vzhled.

Reklama