Stavíte dům se šikmou střechou?

0
25
Reklama

Jejich výhoda oproti plochým střechám je, že nevyžadují použití materiálů s absolutní odolností proti vodě, takže jsou méně náročné na izolaci. Na co si však musíte dát obzvlášť pozor, je kvalitní návrh střešního pláště, výběr krytiny a zejména precizní realizaci.

Při výběru střešní krytiny platí několik zásad. Vyžaduje dobrou pevnost a dostatečnou nosnost aby zvládla i případné návaly sněhové nadílky, nízkou nasákavost, jednoduchou montáž a širokou nabídku příslušenství, aby dobře fungovala jako celek.

Jakou krytinu na novou střechu?

Většina majitelů rodinných domů se přiklánějí k jedné ze dvou materiálových variant střešních krytin – k pálené keramické nebo betonové. Každá má své pro a proti.

Betonová krytina, nebo také skládaná krytina, dosahuje vyšší pevnost díky použití hrubšího štěrku. Navíc, věk jí sluší. V průběhu delšího času zraje, a tím ještě zvyšuje svou pevnost. Může se pochlubit i nízkou nasákavostí, tavrovou a barevnou stálostí a také dlouhou životností. Betonová střešní krytina se vyrábí ve větších rozměrech, čímž se snižuje spotřeba kusů na metr čtvereční.

Keramická krytina je typická svou vysokou odolností proti nepříznivým vlivům počasí. Ve srovnání s betonovou krytinou si pálené tašky se speciální povrchovou úpravou dokáží dlouhá léta zachovat svůj vzhled bez zachycení nečistot.

Jsou dostatečně pevné, barevně stálé a stejně jako betonové, nabízejí dostatečně široký sortiment doplňků. Dlouhou životnost dokazuje i záruka od výrobce. Její evidentní výhodou vůči betonovým krytinám je nižší hmotnost.

Reklama