Barevný kuchyňský dřez: Je to něco pro vás?

0
70
Reklama

Musíte v něm umýt suroviny při přípravě pokrmů, opláchnout zbytky jídla z talířů a rozměrnější nádoby, ale také křehké sklo a porcelán, které do myčky nepatří. A tuto nezáživnou práci si třeba co nejvíce zpříjemnit. Tak proč ne barevným dřezem?

Navíc kuchyně se otevírají a mění na plnohodnotné obytné místnosti a měly by být přitažlivé.

Kompozit nebo keramika

Barevné dřezy se nejčastěji vyrábějí z kompozitu nebo keramiky. Oba materiály splňují náročné kvalitativní požadavky. Paleta barev se už neomezuje pouze na černou, hnědou, šedou, případně bílou. Dřez může být mnohem pestřejší, například žlutý, červený, zelený, modrý nebo růžový, takže jej můžete barevně sladit s kuchyňskou linkou.

Nerezový, ale s barvou

Nechcete se vzdát lesklého nerezu, ale jeho „ocelová“ barva vám neřeže? Barevnost však ne tak bohatá jako u kompozitu nebo keramice. Dřezy z nerezu mohou být černé, šedé, hnědé v matném provedení nebo lesklém provedení. Z retro kolekce si můžete vybrat zlatý, měděný případně antracitový odstín.

Jak si vybrat? 

Keramika je jeden z nejtvrdších materiálů, který výtečně odolává mechanickému poškození a vysokým teplotám. Vypaluje se při teplotách 1200 ° C, takže je mimořádně odolá. Keramika je neporézní materiál a absence spár jeho údržbu zjednodušuje. Na trhu najdete dřezy až v 17 různých odstínech s různými tvary, které jsou určeny i na zapuštění do pracovní desky. Krásu barev nezdolá ani přímé působení slunce. vysoká stálobarevnost.

Dřezy z kompozitu najdete na trhu pod různým výrobním označením. Jde o směs polyesterových pryskyřic, výztužných vláken a minerálních plniv, které tvoří pevnou, ale lehkou hmotu, která se dobře opracovává a tvaruje. K ceněným vlastnostem patří mechanická odolnost, barevná stálost a snadná údržba i možnost spojit dřez s pracovní deskou do jednoho kusu beze spár. Na výběr jsou barevné dřezy s viditelnou strukturou, ale také plnobarevné.

Nerezový dřez je barevně stálý, odolný vůči skvrnám a snadno se udržuje. Musíte však počítat s tím, že pokud ho neustále neleštěte, ztratí svůj nádherný lesk. Pokud se s tím jen těžko smiřujete, lepší je vybrat si matné nebo profilované provedení.

Reklama