Bydlení v malém

0
6
Reklama

Někomu bydlení v miniaturním prostoru dokáže pořádně lézt na nervy a dal by cokoli za kousek prostoru, jiní však naopak takové bydlení preferují a tak český architekt našel způsob, jak jim vyhovět.

Nadčasově řešené bydlení nese s sebou obrovskou výhodu nepotřebnosti velkých oprav a nesmyslně drahých rekonstrukcí. To správné vybavení zajistí pohodlí na pořádně dlouhé období a pokud se nadčasovost navíc spojí s jiným skvělým nápadem – levným, i když menším prostorem, mnozí po něm sáhnou.

Tento domek v trikolóře francouzské zástavy má na svědomí šikovný český architekt, který se rozhodl využít díru na trhu a takové malé, milé domy stavět zejména za velkou louží, kde je po nich jako po nízko nákladových projektech obrovská poptávka.

Zajímavostí je tu hned několik. Náklady postavení takového domu jsou jen něco kolem 1100 € a postaven ho máte už za jeden jediný den! Ani barevnost v tomto případě není náhodná. Modrá zóna je určena na spaní, bílá zóna slouží jako obývací pokoj a v červené se vaří. Takto dokonale rozvržený a levný dům, který je navíc plný světla, úložného prostoru a nebude vám chybět ani teplá voda.

Prototyp tohoto projektu autor postavil v českém městě Třebešice, jižně od Prahy během práce na své rigorózní práci a pracovně jej nazval „malá Francie“ (na základě použitých barev). Sám autor navíc říká, že při nápadu domu postaveného z dohromady 21 prefabrikovaných panelů se inspiroval literaturou pro „udělej si sám“ kutily.

 

Reklama