Požární stanice přestavěna na tradiční loft

0
1
Reklama

Ještě donedávna požární stanice, dnes obytný dům. A ještě jaký! Interiérový designér Manon Belanger přijal výzvu a zcela změnil její účel. Přetvořil ji na moderní loft, který může být chloubou Montrealu.

Už na první pohled je jasné, že po vstupu do tohoto domu vás nezachvátil pot, ale příjemný pocit, protože interiér je velmi moderní a originální. Například zde najdete fotografie, které zachycují někdejší využití a charakter stavby, čímž jí ještě i dnes dávají zcela nový rozměr. Hodnotu nelze odepřít ani terase s překrásným výhledem na nedalekou řeku a přístav.

Jakmile jste uvnitř, uvítá vás impozantní obývací prostor propojený s jídelním koutem. Funkční zóny jsou vizuálně odděleny dřevěnými trámy. Pro nové majitele bylo důležité využít bohatost architektury a materiálů naplno, s přihlédnutím na jistého mužského ducha, který na tomto místě pochopitelně převládal. I proto jsou v interiéru použity cihly, masivní dřevo a ocel.

Volba nahradit původní dřevěné schodiště k terase byla velmi dobrá, to ocelové totiž i díky jeho protočení dodává místu nádech lehkosti. Silnou osobnost tomuto prostoru dává i podlaha s bílým povrchem. Kontrastem k průmyslovému designu je harmonický koutek s knihami a křesly, který je ideální na dlouhé rozhovory, ale i relax při dobrém knižním příběhu.

Reklama