Bydlení ve starém lodním kontejneru

0
263
Reklama

Neobvyklé bydlení není tím pravým ořechovým pro každého. Někdo preferuje pořádnou střechu nad hlavou na vesnici, jiný rychlý životní styl v městském loftu. No mnozí sahají i po nečekaných možnostech, které se jim nabízejí. Vždyť podívejte se sami.

Tento neobvyklý dům stojí na úpatí hor v Kolorádu, USA. Dokončen byl v květnu v roce 2010 a jeho výjimečnost spočívá zejména ve využití stavebních materiálů. Jsou jimi lodní kontejnery!

Celková rozloha bydlení je 141 m 2 a za jeho projektem stojí Studio H: T. Jak sami přiznali, toto bydlení si kromě neobvyklého materiálu a nezvyklé polohy svého položení pro své skutečné využití potřebovalo najít i dostatečně odvážných obyvatel. A ti se našli.

Rozložení domu si můžeme představit jako lichoběžník s postranními obdélníky, přičemž zatímco střední, lichoběžníková plocha vytváří centrum domu se společenskou zónou – kuchyní, jídelnou a obývacím pokojem, postranní obdélníky ze zmíněných lodních kontejnerů jsou prostorem pro ložnici a pracovnu. Tento neobvyklý dům má dokonce tři ložnice. Dvě jsou umístěny v jednom z kontejnerů a další na patře centra stavby ve stylu loftu.

Kromě geniálního nápadu využití kontejnerů, které by se jinak prakticky staly odpadem, mysleli jeho tvůrci i na další ekologické stránky stavby. Využívá solární energii, pasivní chlazení, střecha bude plná zeleně, vytápění kamny a také fotovoltaický systém na výrobu elektřiny. Paráda!

Reklama