Dokonalá romantika v chaloupce se slaměnou střechou ze 17. století

0
19
Reklama

Současní majitelé si přes její zanedbanému stavu chaloupku zamilovali na první pohled. O momentě, kdy nemovitost viděli, v blízkosti severního pobřeží Cornwallu před dvěma lety poprvé, hovoří jako o magické chvíli.

Se vší ctí, jde o takříkajíc stařenku … Tato kamenná stavba byla totiž postavena na konci 17. století. Původně měla dvě ložnice, ke kterým později přibyly další místnosti, no a kdysi patřila k tamní mlékárně. „Zvenku působí malá, ale uvnitř je překvapivě prostorná a má přesně to teplo, které tak zbožňujeme,“ vyznává se z pocitů majitel chalupy.

Dům byl v dobrém technickém stavu strukturální, ale byl značně zanedbaný. Přesto, majitelé se nedali odradit. Od samého počátku byly totiž přesvědčeni., Že ho dokáží proměnit na úžasné místo s neopakovatelnou atmosférou.

Na absolutním vrchu seznamu přání bylo vytvořit teplo vyzařující interiér s rustikálním vzhledem s tím, že kuchyň by měla být srdcem celého domova. Důležité také pro ně bylo zachovat co možná nejvíce z původního vybavení. „Chtěl jsem jít ruku v ruce s materiály, ze kterých je dům postavený a také se zaměřit na recyklaci,“ říká domácí pán.

Intenzivní renovace chaloupky trvala přibližně tři měsíce. S pomocí interiérového designéra dali majitelé dohromady finální podobu, která je dokonalým obrazem stylu, který ve svém domě chtěli mít od začátku. Šedá a neutrální laděná paleta barev evokuje klid, zároveň je nadčasová. Zotavením prošla i zahrada. Když se domácí prosekali v houští objevily krásné růžové keře. Ty jsou dnes její ozdobou.

V domku se spojuje staré s novým, což má za následek perfektní kombinaci. Stará budova má nízké stropy a okouzlující trámy, zatímco novější části jsou prosvětlené a mají jakousi modernější atmosféru. „Je to opravdu báječné místo. Trávit zde čas je pro nás úžasným darem. Cornwallu je jedním z našich nejoblíbenějších míst vůbec.

 

Reklama