Bydlení ve vodárně

0
34
Reklama

Stará vodárna z 19. století se pod rukama šikovných architektů a designérů proměnila na luxusní bydlení. Je jako stvořená pro majitele se smyslem pro netradičnost a zároveň moderní minimalismus.

2,5 milionů liber je cena za tuto neuvěřitelnou nemovitost. Pět pokoji vybavená a klidně obyvatelná stařičká vodárna se nachází nedaleko města Warrington ve Velké Británii a v současnosti je na prodej. Unikátní, 90 metrů vysoký kolos je držitelem několika cen za architekturu a design.

Tzv. Lymm Water Tower je v Británii velkou atrakcí a dokonce má svou vlastní webovou stránku. Designéři definovali její celkový vzhled jako uklidňující modernismus působící ve svém přirozeném historickém kontextu, přičemž vyzdvihují zejména citlivou práci s materiály. Oceněný design nemovitosti se soudí s kouzelnou lokalitou a neuvěřitelnými možnostmi prostor.

Sedm celých let pracovali architekti na tomto jedinečném projektu s cílem poskytnout budoucímu majiteli créme de la créme se svých schopností. To se odrazilo i v několika oceněních (dohromady jedenácti!), Které budova po svém dokončení získala.

Tato působivá stará vodárna se nachází na vyvýšené lokalitě, což umožňuje obyvatelům krásný výhled na přilehlé pole a lesy. Díky své výšce je z jejího nejvyššího patra během slunečných dnů vidět až do míst jako Manchester, Liverpool nebo vrcholky Derbyshire. Velká zahrada patřící k domu je olemována vysokými lipami, břízami a nechybí ani duby.

Co se designu vnitřních prostor týče, jeho tvůrci vsadili na jednoduchost, která má podtrhnout tradiční prvky patřící této jedinečné budovy. Nachází se zde pět prostorově rozlehlých ložnic, čtyři koupelny s pohodlnými vanami a sprchovými kouty. Jednu samostatnou místnost vyhradily pro domácí kino, další pro domácí posilovnu, saunu a zlatý bod programu tvoří střešní terasa vodárny, na které se nachází vířivka s neskutečným 360 ° stupňovým výhledem na zmiňované kouzelné okolí.

Stunning modern home created from 19th century water tower. For those who cannot decide if they want a characterful period property or a modern home - this James Bond-style lair with a 19th century 90ft tower provides the best of both. Lymm Water Tower is an award-winning unique home, made up of a futuristic house wrapped around the base of a 130-year-old disused water tower. The five-bedroom home, which has won numerous awards including being named among Kevin McCloud's top 100 Grand Designs, is on the market for the first time since it was restored with Strutt & Parker for £2.5million., Image: 292166917, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, BNPS

Reklama