Byt plný inspirací

0
16
Reklama

Na první pohled je zřejmé, že v tomto bytě bydlí umělkyně. A ačkoli možná ne všechno zařízení je v něm podle vašeho gusta, má pár skvělých nápadů, které stojí za pozornost.

Těchto 5 detailů nás dokonce okouzlilo natolik, že je chceme použít ve vlastním bydlení. Které jsou to?

1. Obraz za monitorem

Pokud jde o počítače, zpravidla si dáme záležet na tom, aby měl úsporný režim pěkný obrázek na monitoru. Ale postavit obraz za vypnutý televizor nebo počítač? To napadne málokomu – a přitom je to opravdu fantastický nápad. Abstraktní barevný obraz za černým vypnutým monitorem nejenže ozvláštní stěnu za televizorem, ale také vytvoří vyvážené pozadí. Jakoby obrazovka byla zřítelnice, obraz je duhovka oka a stěna celým okem. Když se nad tím zamyslíte – i vám se zdá, že „holá“ stěna bez umění za televizorem jakoby ztratila proporci?

2. Zrcadlová iluze

A propos proporce: i druhý nápad, který nás v tomto bytě zaujal, spočívá ve vyváženosti vzájemného poměru nábytku v místnosti. Například: starší barová skříňka v obývacím pokoji má poměrně dominantní barvu, ale není velmi vysoká. Majitelka proto za ni upevnila zrcadlo, které opticky otevírá místnost. Velký nábytek tedy nepůsobí tak masivně.

3. Polštáře všude

Čtvercové polštáře v pěkném povlečení neslouží jen na opření hlavy, ale jsou sympatickým bytovým doplňkem. Zajímavé vzory na polštářích fungují jako malé umělecká dílka, které zútulní prostor. V obývacím pokoji poslouží jako měkké opěradlo pro křížovou páteř. A přiznejme si, v ložnici na ustlané posteli mají jediný úkol: vypadat fantasticky. Případně sloužit jako podložka pod oteklé nohy.

4. Vícestupňové osvětlení

Klíčem k dobré světelné atmosféře v místnosti je rozdělení zdrojů světla do několika úrovní. Podhledové LED pásy těsně pod stropem jsou praktické a vytvářejí iluzi denního světla, protože světlo se odráží od bílého stropu. Pro intimnější atmosféru však tento způsob nasvícení není ideální. Vhodnější jsou stolní nebo stojací lampy s měkkou barvou světla. Navíc, symetricky položené lampy – například na nočních stolcích po obou stranách postele – pravidelným rytmem zklidňují prostor.

5. Barevná stuha

Výborný nápad je vybrat si oblíbenou barvu, která se bude jako nekonečná stuha táhnout z jedné místnosti do druhé. Pro majitelku tohoto bytu to zjevně je modrá barva. Výrazná modrá sedačka tedy ladí nejen se vzorem na koberci, ale i detaily obrazů, křesly ve vedlejší místnosti a podobně.

Reklama