Nový kuchyňský styl

0
18
Reklama

Industriální kuchyně nadále patří k oblíbeným kuchyňským trendům. Její poznávacím znamením jsou materiály jako beton, cihly, kov, dřevo a odhalené rozvody a konstrukce. Má originální vzhled a styl, do kterého zamilujete.

Jednoduchá, ale plně funkční

Industriální kuchyň neplýtvá prostorem na dekorace. Poskytuje efektivní pracovní prostředí, protože je navržena tak, aby všechny prvky v ní byly funkční a sloužily danému účelu. Na někoho může působit neosobně nebo mu připomínat tovární halu, ale někdo oceňuje právě tento střízlivý přístup.

Všude samý kov

Nedílnou součástí kuchyně je kov v různých podobách. Kromě nerezové oceli využívá zejména měď, hliník, bronz a mosaz. Kov se objevuje nejen na spotřebičích, ale také na základním vybavení a doplňcích. Jasnými znaky industriální kuchyně jsou kovové lampy, nerezové spotřebiče, pracovní deska, kovový stůl, skříně, police i technicky působící digestoř. Kov navzdory svému průmyslovému původu vytváří vizuálně velmi působivý efekt.

Cihla, dlažba, beton

Průmyslová kuchyň má naturální vzhled. Hrdě přiznává potrubí a elektroinstalační rozvody, které plní dekorativní funkci. Výborně jim sekundují stěny s betonovou povrchovou úpravou, cihlový obklad a dřevo s výraznou strukturou, které kuchyni dávají tu správnou příchuť. Industriální vzhled umocňuje šedá, černá a bílá barva, ale na menších plochách můžete použít pestré barvy k dosažení kontrastu.

A co podlaha?

Industriální kuchyň vypadá skvěle s jakýmkoliv druhem podlahy, prvořadá je nenáročná údržba. Záleží na vás, zda si vyberete litou podlahu, dlažbu nebo dřevo. Zvláště vhodná je dřevěná podlaha s opotřebovaným vzhledem, na které najdete zářezy po pile i vypálené místa. Sáhnout můžete i po imitaci betonu v podobě dřevěné podlahy nebo dlažby.

I do malé kuchyně

Industriální styl inspirovali tovární haly s vysokými stropy, velkorysými okny a otevřeným prostorem. No nemusíte se ho bát ani v malé kuchyni. Právě pro svou funkčnost a respektování ergonomických zásad je pro ni jako stvořený. Otevřené police pomohou využít vertikální potenciál místnosti a přispějí k vzdušnosti a vizuálnímu zvětšení prostoru.

Reklama