Bývalý dům kata a útulné bydlení

0
27
Reklama

Pokud jste fanouškem historie, náš dnešní příspěvek se vám zlíbí. Máme zde totiž bydlení, které má za sebou bouřlivou minulost a jeho kořeny sahají až do 17. století!

Východně od Švédska leží jeden z jeho ostrovů, zvaný Gotland, který je zároveň největším ostrovem země sídlící v Baltském moři. V městečku Visby zde najdeme povedenou chaloupku zastrčenou v městských hradbách. Zvláštní že? Kromě chladného prostředí severu, které je cítit ve vzduchu, je příběh, který se nese s tímto domečkem chladný stejně. Je totiž bývalým sídlem městského kata a jeho historie se začala psát již koncem 17. století.

Jakkoliv je tato informace nepříjemná a mrazivá, můžete se přesvědčit sami, že i z takového, původně nevlídného sídla se dá vytvořit klidný, útulný domov. Rozloha bydlení je jen 50 m 2 , ale ty jsou použity promyšleně. Pocit mnohem většího prostoru navozují již vysoké stropy a projekt otevřeného prostoru spolu s minimalistickým zařízením.

Domek je dvoupatrový a navzdory malé rozloze se ve třech ložnicích pohodlně vyspí dohromady až šest osob. Unikátní prostory se však nacházejí na přízemí. Domácí se totiž rozhodli následovat původní atmosféru místa, kde je dům postaven a proto zůstala jedna ze stěn nedotčena a její chladnou atmosféru podtrhly ležérně pohozené kožešiny na sedačkách. Dokonalé!

Reklama