Chata napíchnutá na stromě

0
179
Reklama

Adrenalínové chaty jsme již představili vícekrát, ale tato je architektonickou chuťovkou: poznali jste, pomocí čehož „visí v Luftu“?

Vypadá to jako optická iluze – dům jakoby popropichovaný úzkými kmeny borovic levituje 10 metrů nad zemí uprostřed sněžné země. Jedna ze sedmi chat na severu Švédska, které jsou součástí Treehotela (Hotelu na stromě), je totiž upevněna na takových úzkých pilířích, že jsou k nerozeznání od kmenů stromů. Dvanáct pilířů jisti ještě několik ocelových lan, které zvyšují stabilitu chaty.

Odvážlivci, kteří si v ní zamluvili ubytování, rozhodně nesmí trpět závratí. Chata má panoramatické výhledy do všech stran, aby návštěvníci mohli obdivovat polární záři. Srdce domu tvoří strom. Aby hosté nespadly z desetimetrové výšky, je kolem něj natažená síť, která zároveň slouží jako střešní pohodlné ležení, resp. „visení“. Pravda, pokud máte dost teplé větrovky, protože sever Švédska rozhodně nepřipomíná letní pláž.

Chata má přitom velkorysých 100 m² (z toho 75 tvoří jen obývací pokoj s krbem). Skleněné stěny opravdu dávají pocit, že se už-už propadnete do sněhových závějí.

Přirozeně, takový špás není levný – pokud byste měli zájem, chata pro pěti stojí 1 580 eur na noc.Chatu do této netradiční hotelové sbírky navrhlo norské architektonické studio Snøhetta.

Reklama