Nášlapné desky v trávníku

0
1393
Reklama

Desky v trávníku, ať už kamenné nebo betonové, slouží na pohodlný pohyb v zahradě k místům, které nevyužíváte každodenně.

Pro trasy, které používáte stále, jak od branky k domu, naplánujte zpevněný chodník.Má být bezpečný a neklouzavý i za mokra. No pro místa v zahradě, jako jsou bazén, zahradní domek či ohniště, by pevná linie chodníku mohla působit příliš mohutně a zničili byste si i velkou část trávníku. S nášlapnými deskami zůstane více zeleně a zároveň se i při dešti dostanete bezpečně a bez bláta k cíli.

Jak daleko od sebe

Naplánujte je tak daleko od sebe, aby byla chůze pohodlná a nemuseli jste prcka nebo naopak natahovat krok. To by představovalo zvýšené riziko uklouznutí při dešti. Když už jste rozhodnuti pro konkrétní typ a znáte rozměry a nevíte si naplánovat počet kusů na danou délku, vystřihněte si z kartonu 3 – 4 „desky“, uložte je na trávník a procházejte se, posuňte je, až zjistíte pro vás ideální rozestup. Pamatujte však, že rozestup nesmí být málo centimetrů, jinak by se ve vzniklé mezeře v horkém létě trávníku nemuselo dařit.

V rovině trávníku

Další důležitá věc je, že platně třeba zapustit tak hluboko do půdy, aby byly nášlapnou stranou těsně nad půdou, prakticky v rovině trávníku. To umožní snadné sečení, nebude problém procházet sekačkou i přes ně. Pro novostavby a jejich nové zahrady platí, že při ukládání desek je dobré, pokud je zemina již zplihlá, jinak se desky různé ohrnul. Dobrým podkladem je naopak rovný starý trávník na těžší půdě.

22441-550800-1_600-shutterstock_41611645

Reklama