Chyba v zařízení ložnice, která vám může ničit spánek

0
51
Reklama

Poruchy spánku jsou celosvětově rozšířený problém.Trpí jím více ženy, protože jsou citlivější a vnímavější. Často se však hledá nesprávný důvod tohoto neduhu.

Málokdo zaměří svou pozornost na zařízení ložnice. A právě zde může být „pes zakopaný“!

Zařizujte interiér s ohledem na dobrý spánek

Estetika během rána a dne musí být vyvážená i noční harmonií. I se zavřenýma očima totiž víme vnímat, co se kolem nás děje. A nejen zvuky či světlo, ale i „vyzařování“ předmětů. Odbornice na funkční zařizování ložnice Laura Cerrano tvrdí, že mnoho lidí ignoruje potřeby ložnice sladit se správnými zásadami zařízení pro vhodný spánek . Dělají často jednu velkou společnou chybu. Ignorují správné osazení postele, aby v místnosti nejen dobře vypadala, ale pomáhala i sladkým snem.

Správné poměry

Dobrý spánek není otázkou toho, zda máte na parapetu sošku andílka nebo delfínů. Jde o prostor. Laura Cerrano tvrdí, že je velmi dobré, aby byla postel ve středu místnosti. Minimálně na obou stranách stejné vzdálenosti od překážek. Nezřídka se stává, že právě část, na níž spí žena má překážky mnohem blíž, je orientovaná více ke zdi, nebo velmi blízko k skříni, zatímco partner má větší podíl prostoru. Takový nepoměr má za následek, že se ten s menším prostorem může cítit stísněně, utlačene a to se podvědomě odrazí na spánku.

Chybějící vyvážení

Nedostatek prostoru někdy dvojice řeší i absencí nočních stolků, nebo nemají dva, ale jen jeden a ten druhý si může poradit například s odložením věcí na komodu a podobně. Opět velká chyba. V ložnici vždy dbejte na stejné párové zařízení . Je totiž třeba, aby se nikdo necítil dotčen křivdou. Zdá se vám, že kvůli takové maličkosti byste se necítili špatně? Možná ne v racionální a dobře vyargumentovanej dělat, no dokud nebude kolem postele vyrovnaný prostor, tak se vám nebude dobře spát.

Správné natočení

Do ložnice je třeba vstupovat a bez dveří se neobejdete. Jenže pozor. Pokud umístíte postel mimo dosah dveří, nebude se vám spát dobře. Rovněž není příliš správně umístit postel přímo naproti dveřím. Obě tyto strategie mohou vést k neklidnému spánku. Můžete to zažít například v špatně projektovaných hotelích. Ideální je, pokud na dveře ze svého lůžka vidíte, ale nejsou přímo umístěny tak, abyste měli pocit, že se na vás dívají.

Reklama