Chytrá nepálená cihla přirozeně zvlhčuje vzduch

0
23
Reklama

Na náš subjektivní pocit pohody působí zejména dva faktory, teplo a vlhkost vzduchu, tedy tzv. mikroklima. Vlhkost sice člověk pociťuje mnohem méně než teplotu, přesto pozitivně nebo negativně ovlivňuje komfort a zdraví.

Jakmile klesne vlhkost vzduchu pod 40%, vysychají nám sliznice dýchacích cest a tím dochází k oslabení jejich obranného mechanismu. Příliš suchým vzduchem v topné sezóně trpí nejen alergici, astmatici a děti, které jsou citlivější a mohou reagovat sklony k dýchacím potížím, ale i zdraví jedinci. A tak kupujeme různé elektrické zvlhčovače.

Přirozenější alternativou zvlhčování vzduchu mohou být zdi z materiálů, které dokáží vlhkost absorbovat av případě suchého vzduchu ji zase uvolňovat. Takovým šikovným materiálem jsou například hliněné nepálené cihly HELUZ NATURE Energy.

„Hlína je chytrý materiál, který pozitivně ovlivňuje vlhkostní mikroklima. Hlína do sebe dokáže absorbovat vlhkost a když máme v interiéru suchý vzduch, tak ji zase uvolňuje, aby vlhkost byla ideální a my se cítili příjemně, „chválí nepálené cihly Ing. Pavel Heinrich, produktový specialista společnosti HELUZ. Na mikroklima bychom měli podle něj dbát zejména v místnostech, v nichž trávíme nejvíce času – tedy ložnice, obývací či dětské pokoje.

Nepálené cihly HELUZ NATURE Energy se používají na vnitřní příčkové a akumulační zdivo o tloušťkách 12 a 25 cm jako v cihlovém domě, tak iv dřevostavbách a lze z nich vytvořit i příčky při rekonstrukcích.

Nepálené cihly HELUZ NATURE Energy mají i vynikající akustické vlastnosti a dosahují vysoké parametry akumulace tepla.

Reklama