Co by měl splňovat bojler

0
12
Reklama

Ohřívání teplé vody je důležité v každé domácnosti. A nejen v domácnosti, ale i na chatě či v práci. Bojler bychom si měli vybírat na základě našich potřeb. Prozradíme vám, na co je třeba zaměřit se.

Objem bojleru

V první řadě je důležité uvědomit si, k jakému účelu bojler potřebujeme. Budeme používat sprchový kout i vanu nebo pouze jedno z nich? Využijeme ho iv domácnosti na mytí nádobí? Přesně to jsou ty otázky, které rozhodují o objemu bojleru. Myslete na to, že většinou při mytí používáme smíchanou vodu s teplotou cca. 40 ° C. Při koupání mine jedna osoba okolo 120 litrů vody, při sprchování je to 40 litrů. V kuchyni spotřebujeme na jednu osobu 6 až 15 litrů vody. Čím více lidí žije v domácnosti, tím větší objem bojleru budete potřebovat.

Místo umístění

Typ ohřevu vody vybíráme na základě toho, co máme doma a jak ji chceme ohřívat, plynem, elektřinou, nebo kombinací obou. Velmi důležité je i jeho umístění. Podle potřeby si zvolíte svislý nebo vodorovný bojler. Je dobré, umístit ho co nejblíže k odběrnému místu teplé vody. Při několikametrové vzdálenosti ohřívače od odběrného místa se zvyšují náklady na spotřebu energie. Během toho, jak se ohřátá voda přesouvá k odběrnému místu, ochlazuje se. Pokud máte doma více odběrných míst, které jsou od sebe vzdáleny příliš daleko, můžete uvažovat ještě o dalším menším pomocném ohřívači vody.

Co by bojleru nemělo chybět

Bojler, který si koupíte, by měl mít ochranu před přehřátím a zamrznutím. Ochrana proti zamrznutí je nastavena minimálně na 7 ° C. To znamená, že při této teplotě se ohřívač zapne a vodu ohřeje na 20 ° C. Tato nastavení si můžete navolit i sami například před tím, než půjdete z domu pryč na dlouhou dobu. Nezapomeňte na to, že ohřívač musíte nechat zapnutý v elektrické síti. Pokud nastane nějaký problém, například se poškodí termostat a hrozí přehřátí bojleru, jeho automatický systém problém ihned rozpozná a sám se odpojí z elektřiny, aby nedošlo k poškození. Ideální teplota, kterou byste měli mít nastavenou, je 60 ° C.

Tatramat

Tatramat je přední výrobce ohřívačů vody. Máme pro vás připravenou širokou nabídku kvalitních výrobků. Můžete si vybrat i bojler s ECO režimy, které vám sníží náklady na ohřev vody a ušetříte tak spoustu peněz. Pomocí senzoru ví bojler zjistit, kolik teplé vody v sobě má a kolik jí ještě potřebuje ohřát. Dokáže vám tedy vodu ohřát podle potřeby a dokonce vám ji i předehřeje v době, kdy teplou vodu využíváte nejvíce.

Reklama