Předělejte si staré lahve na hezké a praktické doplňky do kuchyně

0
13
Reklama

Chystáte se v létě vařit sirup a v komoře se vám nahromadily staré lahve? Nevyhazujte je – poslouží k vytvoření originálního domácího balení.

Materiál a pomůcky

různé skleněné láhve
• škrabka na sklo (pokud jsou lahve polepené etiketami)
• papír
• nůžky
• lepicí roller s možností opětovného odlepení
• sprej na efekt matného skla (například Dupli-color)

Jak na to

Láhve očistěte od nálepek škrabkou na sklo. V počítači si napište názvy nápojů, vytiskněte jejich a písmenka vystřihněte. Výstřižky oblých písmen výborně poslouží ohnuté manikůrní nůžky.
Lepícím rollerem, který je určen na opětovné odlepování, zezadu naneste na písmenka lepidlo a přilepte je na lahve.
Láhve přestříkejte sprejem, který vytvoří efekt matného skla. Sprej o několik minut uschne, proto stříkejte menší množství ve více vrstvách, aby nános nestékal.
Když je postřik suchý, písmenka odlepte pinzetou. Na láhev můžete i vyškrabovat různé obrazce. Sprej se vodou nesmyje, můžete jej však seškrábat.

Láhve naplněné domácím sirupem či olejem s bylinkami nebo česnekem jsou výborným dárkem pro vaše přátele.

Dva způsoby lepení
Pokud potřebujete mít lepené spoje okamžitě k dispozici bez zbytečného čekání, dokud lepidlo zaschne, použijte Pritt lepicí roller. Toto lepidlo nestéká, lepené spoje jsou po jeho nanesení okamžitě fixovány. Vyrábí se permanentní – na trvalé lepení a non-permanentní lepidlo – na dočasné lepení a opětovné nalepení. S jednou vyměnitelnou náplní nalepíte například až 230 fotografií.

Reklama