Designové pochoutky

0
1
Reklama

Napečte si vlastní designové pochoutky unikátním způsobem

The Piet Zwart Institute jako zastřešující organizace představila loni práce studentů druhého stupně studia interiérového a produktového designu (the Master of Interior Architecture & Retail Design – MIARD) pod názvem Altered appliances. V rámci této prohlídky interaktivních živých prezentací jsme se měli možnost seznámit s několika kousky, rádi bychom vám však představili jeden konkrétní – Rollware.

Jídlo nebo talíř?

Principy procesu tvoření byli při všech produktů stejné. Zkoumali se historicky zažité kuchyňské praktiky, používané nástroje, řemeslná výroba. Toto vše mělo přetavit do konkrétního produktu. Tak vznikly i vzorované dřevěné kuchyňské válečky na výrobu jedlého nádobí s odkazem na ekologii a design.

Pomocí kompletní sady na jedné desce připravíte, ozdobíte i vytvarujete jedlou designovou nádobu. Laserem vytvarované válečky se čtyřmi odlišnými vzory a čtyřmi velikostmi jednoduše a tradičním způsobem pomohou připravit originální talíře na různé druhy jídel – od chuťovek až po hlavní chody, od talířků až po misky. Celý proces je poháněn tou nejekologičtější energií – člověkem – a produkt, který zhotovíte, životní prostředí poškodit určitě nestihne. Šikovné, co říkáte?

Kreativní přístup, který vám zachutná. Spojení tradičních řemesel, výroby nádobí a vaření s digitálními technologiemi vytvořilo produkt s názvem Rollware.

Reklama