Designový krb Cara C jako umělecké dílo

0
10
Reklama

Kouzlo ohně v rovnováze s estetikou a technikou. Designový akumulační krb Romotop CARA C 03 reaguje na trendy a potřeby moderní interiérové architektury. Citlivě vyvážené vnější proporce, čisté linie a dominující velkoplošné třístranné zasklení vytváří impozantní celek oslovující i nejnáročnější zákazníky.

Pro firmu Romotop je důležité neustále posouvat oblast krbových vložek a kamen dopředu a bere na svá bedra pozici lídra, který určuje trendy. Už počáteční koncept naznačil, že v rukou našich konstruktérů se rodí něco jedinečné, a to se také splnilo. Designový krb Cara C je předurčen stát se něčím kultovním.

Technika nás baví as tímto mottem byly vytvářeny i jednotlivé komponenty. Velmi zásadní byl a je pro nás výsuv dvířek, proto byl firmou Romotop vyvinut unikátní systém Silent Lift , který zaručí tichý a bezstarostný chod dvířek. Důležitou částí krbu Cara C je spalovací komora, proto Romotop dbá na to, aby byly na nejvíce exponované části vždy použity pouze prvotřídní materiály. I proto je spalovací komora vyložená pravým šamotem, který dokáže akumulovat teplo a tím zlepšovat dynamiku hoření. Standardní zpracování spalovací komory je bezroštová, přičemž na přání zákazníka je možné jednoduše provést změnu na roštový variantu. Snažíme se co nejvíce usnadnit zákazníkovi ovládání vložky, proto se primární a sekundární spalovací vzduch reguluje pouze jedním ovládacím prvkem. Mottem firmy Romotop je „hospodářská a ekologický provoz“, proto je v krbu Cara C použit vysoce účinný systém vedení spalin Double Spin se dvěma deflektory, který pomáhá odvádět spaliny do hrdla vložky s cílem dosáhnout maximální ekologičnost, čistotu spalování a zvýšení účinnosti spalování až o 10 %. Nejnovější je přiváděn i terciální vzduch, který zaručí, že krbové vložce nedojde nikdy dech.

Každý metr v domě je důležitý, proto díky dvojitému odstínění zadního pláště můžete postavit krb přímo ke zdi.

Jelikož se již v současnosti nestaví jiné domy než nízkoenergetické a pasivní, stalo se standardem, že firma Romotop pořídila všechny své výrobky CPV, tedy s centrálním přívodem vzduchu, který přivádí vzduch do spalovací komory z exteriéru, díky čemuž nedochází ke spotřebě vzduchu v pobytové místnosti . Mnohdy je třeba zvýšit akumulaci stavby nebo jednoduše uchovat teplo na později, proto je možné umístit akumulační prvky nad ohniště, čímž se zvýší užitná hodnota celého topného tělesa.

V neposlední řadě je třeba zmínit velmi vysokou účinnost spalování, která má hodnotu 83% a regulovatelný výkon od 4 do 11 kW.

PR_122016

Reklama