Multipor na vnější i vnitřní zateplení

0
88
Reklama

Zvažujete kompletní zateplení své nemovitosti? Nebo řešíte jen některé chladnější místa v domě? V obou případech vám pomůže Multipor. Zateplení pomocí těchto tepelně izolačních minerálních desek vám zaručí tvarovou stálost i protipožární odolnost. Mohou se použít i na vnitřní zateplení například historických objektů a všude tam, kde nechcete zasahovat do vnějšího vzhledu fasády.

Tyto vápeno-křemičité desky jsou masivní, odolné a vynikají tepelněizolačními vlastnostmi. Mezi jejich další pozitiva patří, že jsou nehořlavé a díky složení z přírodních surovin i zdravotně nezávadné. Homogenní desky neobsahují vlákna, proto nedráždí při zpracování. Šetrnost k životnímu prostředí je při Multipor potvrzena ekologickým certifikátem Nature Plus.

Multipor na vnější zateplení

Při vnějším zateplení oceníte jeho tvarovou stálost, nehořlavost a odolnost proti všem biologickým škůdcům a plísním. Je paropropustný, čímž přispívá ke zdravé klimatu v budově. Pokud je materiál vystaven vodě například při povodni, po opětovném vysušení se obnoví jeho původní tepelněizolační vlastnosti. Může se použít i na zateplení starších budov, je třeba však dbát na rovinnost a přídržnost podkladu – původní fasádu. Jeho velkou výhodou je, že časem nedegraduje.

Multipor na vnitřní zateplení

Zateplení pomocí tepelněizolačních minerálních desek Multipor se používá tam, kde chcete zachovat původní vzhled fasády nebo potřebujete řešit jen některé chladnější místnosti. Multipor vytvoří stejný tepelný komfort, jaký nabízejí moderní stavby, což při rekonstrukcích výrazně přispívá ke snížení nákladů za energii. Další výhodou je, že je tzv. kapilární aktivní av místnosti udržuje vyváženou klima. To znamená, že zvýšenou vlhkost pohlcuje a když je v místnosti suchý vzduch, vlhkost naopak uvolňuje. Multipor je odolný proti vlhkosti, proto jej můžete použít i ve vlhkých provozech koupelen a umýváren. Materiál totiž vyrovnává vnitřní vlhkost tak, že ji při zvýšených hodnotách vstřebává a při poklesu znovu vydá zpět.

Podpora výrobce

Pokud se do zateplení chcete pustit sami, odborní specialisté výrobce materiálu, společnosti Xella, nabízejí pomoc při posouzení záměru zateplení. Poradí vám s výběrem tloušťky izolace is návrhem detailů a doporučí správné postupy aplikace desek. Konzultovat s nimi můžete například i možnosti povrchové úpravy, zkrátka vše, co vám pomůže zrealizovat zateplení na výbornou a bez chyb.

PR_122016

Reklama