Dešťová voda a WILO RainSystem AF Comfort

0
43
Reklama

V souvislosti se změnami klimatu v posledních letech a doporučením na snížení jejich důsledků a zároveň s ohledem na ekonomiku domácností nabízí firma WILO čerpadla umožňující hospodárné využití dešťové vody.

Její využívání nejenže přináší úspory finanční, ale sníží i závislost na rozvodech pitné vody v období sucha. Jedním z takových výrobků je zařízení k čerpání dešťové vody WILO RainSystem AF Comfort . Jde o kompaktní zařízení pro rodinné domy využívající dešťovou vodu např. na splachování toalet, praní či zalévání zahrady. Při nedostatku dešťové vody ve sběrné nádrži systém automaticky přepne na dodávku vody z vodovodu a tím zabezpečí úsporný provoz i v období sucha. Výhodou výrobků WILO oproti běžné nabídce je integrované elektronické ovládání RainControl Economy, výměna vody doplňovacího rezervoáru časově závislá na provozu čerpadla, ochrana magnetického ventilu před vápenatými usazeninami, integrovaná ochrana čerpadla proti běhu nasucho.

Ke komfortu provozu přispívá také zobrazení provozních stavů na displeji a protihlukový kryt. Jiným řešením je možnost využití ponorného čerpadla typu WILO TWI 5 „-SE P & P umístěného přímo ve sběrné dešťové nádrži. Výhodou této technologie je snížení závislosti na vedení sacího potrubí a odstranění hlukové zátěže.

Součástí dodávky je i spínací přístroj HiControl zajišťující automatiku provozu a ochranu čerpadla proti chodu nasucho. V setu je jemný sací plavecký filtr, který umožní čerpání nejkvalitnější vody ze sběrné nádrže. Předností tohoto výrobku je jeho snadná instalace a jeho jednoduché uvedení do provozu. Čerpadlo je vyrobeno z nerezavějící oceli.

Reklama