Nejšpinavější místa v domácnosti: Nezapomeňte je zahrnout do jarního úklidu

0
12
Reklama

Dosáhnout zcela čistou domácnost je absolutně nemožný stav. I z toho důvodu, že tu největší špínu nevidět. Některá místa v bytě jsou extrémně znečištěné, ačkoli se jeví jako relativně uklizené. Proto k nim třeba přistupovat se zvláštní ostrahou.

Prkénko

Skutečně silný zdroj nečistoty. Problémem je, že se zde na jednom místě potkává krev z masa, zelenina, hlína a další suroviny z kuchyně. Někdy není možné vyčistit desku úplně a tak si bakterie najdou svůj zdroj obživy. Důležité je používat desky z extrémně tvrdého dřeva a pročišťovat je pravidelně nejen vodou, ale i citrónem, octem a solí.

Hračky pro psa

Ať vás ani nenapadne dát si je do postele, nebo někam do obývacího pokoje. Jsou plné bakterií a velkým zdrojem infekcí. V tomto případě neplatí že psí sliny dezinfikují. Hračky se válí po zemi a právě nasáknutí od psích slin z nich dělá bakteriologický sendvič. Gumové čistěte minimálně jednou týdně saponátem a ty plyšové perte stejně často v pračce, nebo je alespoň řádně vydrhněte při ručním praní.

Klávesnice

Pokud doma nemáte počítač, můžete být šťastný. Bohužel, dnes už takovou domácnost zřejmě nenajdeme. Právě na klávesnici je doslova hlavní stan bakterií. Dlouhodobé vědecké výzkumy ukázaly, že na pěti centimetrech čtverečních klávesnice bývá přibližně 21 000 mikrobů, přičemž na záchodové míse jejich je jen třetina. Je tedy čistší ohmatkať toaletu, jak psát na počítači. Snižovat jejich přítomnost ale můžete pravidelným vysáváním a dezinfekcí lihovým roztokem.

Ovladače na televizor

Před kontaktem s nimi si málokdo myje ruce. Přitom se jich dotýkáme i při jídle, zda jsme zdraví nebo nemocní, po toaletě, nebo i před večeří. To z nich dělá zásobu velmi nepříjemných mikrobů a proto je fajn alespoň jednou za týden jejich pročistit vatovým tamponem namočeným v lihu.

Smartphony a tablety

Ideální já vyčistit jejich každý večer roztokem na čištění obrazovek a monitorů, případně lihem. Jinak hned ráno chytíte rukama místo, které mě přibližně 20-násobně více bakterií, než již známá záchodová mísa. Není to zrovna nejlepší zpráva na ráno.

Reklama