Dlažba s falešnými spárami

0
70
Reklama

S imitacemi se člověk setká v každé oblasti života, i ve stavebnictví.Mají vzhled k nerozeznání od „originálu“ a důvodem o vysoký zájem je nejen výhodnější cena, ale také zlepšené vlastnosti oproti originálu.

Beton skvělý chameleón

Naši dobu lze v budoucnu archeologové označí jako dobu betonovou.Protože beton není pouze stavební materiál, ale dokáže více. Dokáže měnit vzhled jako chameleon, takže jednou se tváří jako přírodní kámen, jindy jako dřevo. Jeho tvrdost a mimořádná odolnost jej předurčuje využít v exteriéru různými způsoby, například jako dlažbu.

„Kamenná“ dlažba

Kámen se často používá na zpevnění ploch a chodníky při úpravách exteriéru. Jeho krása spočívá v přirozené nedokonalosti. Je s ním však náročné pracovat, protože se třeba vyrovnat s nerovnoměrným tvarem i tloušťkou jednotlivých kamenů. Nyní má silnou konkurenci v podobě betonové dlažby, která jej dokonale imituje. Můžete si vybrat dlažbu s pravidelným i nepravidelným tvarem.

Nepravidelná krása

Betonová dlažba, která se snaží co nejvíce přiblížit vzhledu zídek má nepravidelný tvar a falešné spáry. Skládá se jako mozaika z různých tvarů, takže po uložení a zasypání spárovací směsí vzniká povrch k nerozeznání od přírodního kamene. Vyrábí se v několika barevných odstínech, v vyvýšené nebo kladívkový provedení. Její povrch je impregnovaný proti vodě a znečištění.

Pravidelnost, která nenudí

Snadná údržba a dlouhá životnost – to jsou atributy, které stojí za oblíbeností betonové dlažby. Pokud upřednostňujete před přirozenou krásou symetrický vzhled, můžete sáhnout po betonové dlažbě obdélníkového tvaru. Fádnosti se nemusíte obávat, protože se skládá ze čtyř velikostí, které je třeba při pokládce střídat. Dlažba s reliéfem kamene se vyrábí v několika odstínech. Je odolná vůči pronikání vody a můžete si ji nechat vylepšit technologií, která zajistí samočisticí schopnost.

2582-5-1

 

 

Reklama