Dopřejte rostlinám nadstandardní péči

0
10
Reklama

Většina pokojových rostlin velmi ráda uvítá vaši nadstandardní pozornost a ošetření. Dopřejte jim čas od času lehkou sprchu, osvěžení listů nebo prořídnutí od odkvetlých květů. Určitě se za to poděkují a udělají vám radost.

Osvěžte je sprchou

Pokojové rostliny s okrasnými listy doslova ožijí, když je příležitostně osprchujete. Rostlinu postavte do vany a sprchujte ji nepříliš prudkým proudem vody, teplé navíc 30 ° C. Můžete nechat zatéci vodu až ke kořenům, aby kořenový bal také provlhčí.

Můžete také využít teplý letní déšť. Tehdy vemte rostliny postavte je do zahrady nebo na venkovní balkon a dopřejte jim přírodní sprchu.

Pomozte rostlinám dýchat

Prach, usazený na listech, nejenže nevypadá hezky, ale časem zanáší i průduchy na spodní straně listů.

Rostliny s kožovitými a lesklými listy musíte podle potřeby zbavit prachu vlhkým hadrem a to jak na vrchní, tak na spodní straně listů.

Měkké a sametově chlupaté listy můžete zbavit prachu opatrně štětcem.

Zbavte je balastu

Zvadlé a odkvetlé části rostlin, především pokud jsou ve vlhčím prostředí, mohou být bránou pro houbové onemocnění, které se mohou rozšířit na celou rostlinu.

Povadlá část lze většinou snadno od rostliny uštípnout, ale lepší je, když se zvadlé listy a květy i se stonkem nebo listovou stopkou odtrhnou nebo odříznou, protože pokud by zůstaly i ty, zaschly by, a mohly by být také rychle napadené houbami.

Místo odstřižení je v ideálním případě v místě nejbližšího rozvětvení, ze kterého může rostlina brzy znovu růst.

Reklama