Dřevo v interiéru: Vyčarujte si dokonalé přírodní divadlo, které se nikdy neokouká

0
15
Reklama

Velké dřevěné plochy v interiéru jsou v našich domácnostech stále poměrně velkou raritou. A to je velká škoda. Vždyť se jen podívejte, jaká stylová a přímo umělecká záležitost to může být.

Jistě, pokud se rozhodnete do něčeho takového investovat, nebude to zrovna levná záležitost. Důvodem je precizní práce a kvalitní dřevo . Ani jedno, ani druhé totiž zdarma nedostanete, ale pokud se už jednou pro něco takového rozhodnete, výsledek bude ohromující.

V našich zeměpisných šířkách uvažujte o poměrně dostupné bříze, dubu, buku, ale také o borovici či smrku. Sáhnout však můžete i po čemsi exotickém, tedy voděodolný teaku, COCOBOLO – na světě je zařazeno mezi nejkrásnější dřeva vůbec, dále velmi tmavém a krásném, avšak i drahém africkém wenge či nejkvalitnějším dřevě Mebane.

Samozřejmě, volba záleží na tom, pro jaký účel budete dřevo používat. Přestože to naše slovenské je krásné a kvalitní, pochopitelně nemůže mít vlastnosti dřeva z exotických zemí a opačně.

Dřevo využíváme jako stavební materiál, vyrábíme z něj nábytek , ale na další okrasy z něj v interiéru často opomíjejí. Nejen pokud jej přiložíte do krbu, ale i při jeho dekorativním přinese do prostoru teplo a pohodu, dokonce i moderní nádech.

Tak tedy, Vivat dřevo, vzhůru na podlahy z tvrdého dřeva, obklady i velkoplošné knihovny či dokonce zajímavé dřevěné útvary vyrůstající ze stropu. Výsledek je krásný a každopádně vítán …

Reklama