Svět už zná barevné trendy pro rok 2018. Najdete si mezi nimi svého favorita?

0
26
Reklama

O pár dní oficiálně překročíme hranici první poloviny roku 2017 a i když si všichni opakujeme, jak ten čas strašně letí, trendy na rok 2018 se pomalu formují. A začínáme barvami.

Pokud plánujete v létě rekonstrukci, určitě nezaškodí nějaká ta dávka barevné inspirace v případě, že se stále pro nový odstín stěn neumíte rozhodnout.  Pravdou však je, že rok 2017 se překlápí do své druhé poloviny a světoví designéři už dnes mají jasno v tom, se kterou paletou barev budou pracovat v roce 2018.

Hlava prestižního institutu barev Pantone, Leatrice Eiseman, nedávno představila jednotlivé barevné tóny vybrané pro příští sezónu a je více než jisté, že každý si tam najde to své. Zatímco tento rok se nese v trojici charakteristik – sebevědomí, klid a pohodlí, ten příští by je mělo nahradit spříznění, konektivita a upřímnost.

Při představování barev institut Pantone rovnou přišel s konkrétními schématy kombinování jednotlivých tónů, které rozdělil do osmi základních skupin:

1. spojení modrých a oranžových tónů poukazuje na souhru zdánlivě nekombinovatelného, ​​kde se spojují studené tóny s teplými.

2. a co takto nafialovělou a namodralé tóny borůvek spolu s odvážnou zelenou? Symbolika přírody a zdraví.

3. hravá žlutá s limetkovou zelenou je jasným důkazem, že tento rok se na druhou kolej dostávají pastelové barvy a na své si přijdou odvážlivci.

4. přírodní hnědá a růžová spolu překvapily. Růžová se prodírá do popředí čím dál tím víc a návrat ke přírodě je heslem posledních sezón, takže toto spojení nakonec i tak dává smysl.

5. další paletu tvoří terakotové odstíny se žlutou, červenou a černou. Odvážné, no výmluvné.

6. odvážná tyrkysová, fialová a růžová často spolu není vidět. Zejména proto, že každý z těchto jasných odstínů má své vlastní poslání. Jejich spojení je však jasným trendem příštího roku.

7. množství teplých tónů v kombinaci od hnědé až po bílou má symbolizovat souhru jednotlivých ras a jejich sounáležitost.

8. namodralé a bílé metalické odstíny stříbra a teplé žluté a oranžové tóny zlata se střídají v poslední paletě. Tak co, našli jste si to pravé ořechové pro váš interiér?

Reklama