Dřezové baterie v retro i moderním stylu

0
104
Reklama

Co by byl kuchyňský dřez bez dřezové baterie? Tento doplněk do kuchyně je nejen funkčním, ale také estetickým prvkem v místnosti. Zařizujete právě teď svou kuchyň nebo jste přistoupili k její rekonstrukci? Pomůžeme vám s výběrem dřezové baterie a poodhalíme vám, jaké máte nákupní možnosti.

Dřezové baterie vyzdvihnou styl kuchyně

Dřezové baterie se prodávají v několika stylech. Zapadnou do kuchyně, která se vyznačuje provedením stylu minimalistickém, retro, provence nebo moderním. Kromě estetického hlediska vám mohou dřezové baterie ušetřit peníze za vodu a energie. V obchodech a e-shopech je seženete v mnoha designech a z několika materiálů. Například italská značka FIMA vám nabízí možnost si jakýkoliv typ baterie vybrat z několika designových povrchových úprav.

Vyberte si do kuchyně tu pravou baterii

Ke kuchyňskému dřezu můžete instalovat tři typy baterií: nástěnnou, stojánkovou a podomítkovou. Mezi nejoblíbenější baterie patří nástěnná, jež se ukotvuje na zeď do omítky. Neméně populární je také stojánková baterie. Instaluje se přímo na dřez nebo na kuchyňskou linku. V moderních kuchyních pak stále častěji narazíte na podomítkovou baterii, jejíž tělo je částečně skryto za zdí. Ze stěny vede pouze výtoková hubice a ovládání.

Dřezové pákové baterie jako populární řešení

Dřezové baterie se mohou ovládat různými způsoby. V minulých dobách jste se mohli setkat s kohoutkovými bateriemi, které jsou již pomalu na ústupu. Nahradily je pákové baterie a své místo v kuchyních si vydobyly rovněž termostatické baterie. S pákovými bateriemi relativně rychle nastavíte požadovanou teplotu vody. I ty ale mají svého konkurenta v podobě termostatických baterií. Tyto baterie udržují konstantní teplotu vody při každém průtoku a ušetří až 50 procent vody.

Praktická dřezová baterie se sprchou

Při montáži dřezové baterie myslete na to, že by v jejím okolí měl být dostatečný prostor. Do kuchyně je vhodná vyšší baterie, pod kterou bez problémů dáte i hrnec. Pokud umístíte dřez pod okno, vyberte baterii se sklopným ramínkem. Velmi praktické jsou stojánkové výsuvné baterie s připevněnou sprchou. Sprchu můžete vytáhnout do značné vzdálenosti a pohodlně s ní umýt zeleninu nebo větší nádobí.

Luxusní dřezové baterie značky Grohe

Dopřejte si v kuchyni špetku luxusu a vyberte si kvalitní a elegantní dřezovou baterii od značky Grohe. Tento německý výrobce nabízí široký sortiment vodovodních baterií. Značka Grohe vyrábí a kontroluje všechny součástky v Německu a její výrobky jsou specifické jedinečným designem a kvalitou. Firma se navíc zasluhuje o lepší životní prostředí.

Ať už zakoupíte dřezovou baterii z nerezu, chromu, niklu nebo titanu, baterie se stane dominantním prvkem ve vaší kuchyni. Baterie by měla ladit s kuchyňským dřezem a neměli byste nikdy kombinovat hranatou baterii s kulatým dřezem. Vybavte svou kuchyni potřebnými doplňky a těšte se na čas, který v ní strávíte!

Reklama